28.1 °C
20. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. V Praze se lyžuje…

V Praze se lyžuje na dostihovém závodišti Velká Chuchle

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

První lednovou sobotu se otevřel areál pro běžecké lyžování i s půjčovnou materiálu a školou na dostihovém závodišti Velká Chuchle v Praze 5. Městská část Praha 5 zde zajišťuje výuku dětí ze základních škol v rámci již 4. ročníku úspěšného projektu Hurá na lyže. Projekt umožní městským dětem netradiční sportovní vyžití a obohatí program během školních hodin tělesné výchovy. Aktivita je určena zcela zdarma pro základní školy na území Prahy 5. Záštitu nad sportovním projektem převzal starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09) a zástupce starosty Lukáš Herold (ODS).

Provozní doba bude nyní jako tradičně od 8 ráno až do 21 večer, dokdy se jezdí za umělého osvětlení. Po celou dobu je otevřena šatna, půjčovna lyží, bot i hůlek, servis a bufet v teple tribuny. Od časného rána se tu dají objednat individuální kursy běžeckého lyžování i pro seniory, školy si rezervují prostor a pozdě do večera se dá lyžovat i po práci. Až k závodišti jezdí autobusy MHD nebo vlak z centra Prahy, k dispozici je dostatek parkovacích ploch pro automobily. Lyžuje se jako v uplynulých letech zdarma

Aktuální stav lyžařského okruhu můžete sledovat na webkameře na adrese www.skiparkchuchle.cz, další aktuality i na facebooku.

 

Zdroj : http://www.praha5.cz/cs/dokument/212120-v-praze-se-lyzuje-na-dostihovem-zavodisti-velka-chuchle