19.2 °C
24. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Taekwondo WTF klub Praha…

Taekwondo WTF klub Praha – klub s 18-tiletou tradicí

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Taekwondo WTF klub Praha byl založen v roce 1998 a minulý měsíc tak oslavil již 18 let svého působení v Praze. Klub působí v Praze 5 na Barrandově hned ve dvou školách: ZŠ Barrandov Chaplinovo nám. 1/615 a FZŠ Barrandov, V Remízku 919 a patří pod oficiální Český svaz taekwondo WTF. Výuka se zaměřuje se na děti a mládež a proto cvičíme v prostorách základních škol. Díky své dlouholeté tradici a tendenci se neustále rozšiřovat a zlepšovat máme dnes 4 školy s přibližně 100 studenty. K tomu připočítejme další 3 bratrské kluby a počet škol kde cvičíme se tak vyšplhá na 18.

Celkový počet členů se řádově pohybuje kolem 350 s tím, že očekáváme další nárůst z důvodu otevření nových škol letos v září. Klub je tak v Praze bezkonkurenčně největší.

Jak již název článku napovídá, zaměřujeme se na výuku taekwondo WTF. Samotné taekwondo má kořeny v dávné minulosti Koreje a do současné podoby bylo formováno až v roce 1973. Taekwondo v překladu znamená „cesta (smysl života) rukou a nohou“. Zahrnuje v sobě pojem jak bojové umění, tak bojový sport. Bojové umění představuje výuka koncentrace, dodržování tradic, pěstování klasických technik boje. Bojový sport znamená v dnešním světě možnost závodů jak v povinných sestavách, tak ve sportovním boji. Sportovním vrcholem je mimo mistrovství světa i účast na Olympijských hrách.

Náš klub je pravidelným účastníkem republikových závodů v obou disciplínách a stabilně si z každého klání odvážíme několik medailí.

Děti k nám mohou již od 4 let, kde se jim věnujeme se stejnou péčí jako všem ostatním. Dvakrát do roka máme zkoušky a tak je naší povinností je na ně připravit stejně kvalitně, jako starší cvičence,  samozřejmě v rámci možností konkrétního jedince. Cvičení musí všechny především bavit, aby se k nám studenti rádi vraceli. Další naše aktivity spočívají v pořádání taekwondo víkendů a letních soustředění. Taekwondo víkendy pořádáme 1x do měsíce pro zlepšení výkonnosti studentů a jsou vždy zaměřené na očekávané akce jako jsou různé závody, zkoušky, či je víkend věnovaný výuce sebeobrany. Soustředění se dá také nazvat táborem (jen pro členy klubu). Jedná se o pobyt na horách s možností celkem 2 turnusů. Zde probíhá celková výuka taekwondo včetně zlepšování fyzické kondice. Nechybějí hry, soutěže, zábava a další.

Samotné cvičení v Praze 5 zahrnuje výuku 2x týdně, nicméně máme možnost docházky i jen jeden den v týdnu.

V současné době v našem klubu probíhají nábory a tak zveme rodiče s dětmi z Prahy 5 na naše tréninky. Zde si vaše ratolesti budou moci trénink zdarma vyzkoušet a případně rovnou přihlásit.

S velkým potěšením vás přijmeme do naší velké rodiny sportovců. Informace pro nové zájemce: tréninky jsou vždy dvakrát týdně během celého školního roku a jsou vhodné pro všechny, od malých čtyřletých dětí po dospělé.

Velkou výhodou taekwondo WTF je komplexní zapojení celého těla, rozvíjení rychlosti, síly a flexibility.

V našem klubu se soustředíme i na praktické využití prvků tohoto bojového sportu, žáci se tak naučí bránit případnému fyzickému napadení.

V souladu s filozofií tohoto korejského olympijského sportu klademe velký důraz také na posílení koncentrace, kamarádského chování a sportovní etikety.

Máte-li zájem vyzkoušet hodinu zdarma, rádi vás přivítáme na jakémkoliv tréninku. Více informací naleznete na našich internetových stránkách www.taekwondo-praha.cz.

Rádi bychom tímto poděkovali městské části Prahy 5, protože náš klub dlouhodobě podporuje a díky tomu již několik let nemusíme sahat k tak nepopulárnímu zdražování.

 

Kde cvičíme:

ZŠ Barrandov                                                                  

 

Chaplinovo nám. 1/615

Praha 5 – Hlubočepy (Barrandov)

Úterý 15-16h

Čtvrtek 15-16h

 

ZŠ Barrandov

V Remízku 919

Praha 5 Barrandov

Pondělí 16:30-17:30h

Středa 16-17h

 

tkw4tkw2tkw1tkw3 tkw5 tkw6