8.2 °C
1. 3. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Z radnice
  4. /
  5. „Pětka“ zvyšuje bezpečnost dětí…

„Pětka“ zvyšuje bezpečnost dětí ve svých základních školách

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Radnice páté městské části se v rámci zvýšení bezpečnosti dětí rozhodla využít letních prázdnin k instalaci systému videozvonků do svých základních škol.

Celkem se jedná o instalaci systému do devíti škol, konkrétně do základních škol Barrandov, Drtinova, Grafická, Podbělohorská, Kořenského, Nepomucká, Tyršova, Waldorfská a Radlická.

„Ochrana našich dětí, obzvlášť v dnešní nebezpečné době, je pro nás prioritou. Nechceme ponechat nic náhodě, proto momentálně zabezpečujeme svých 13 základních škol a počítáme i se školami mateřskými. Například pomocí videozvonků, které právě instalujeme, a následného odemčení dveří z prostředí sborovny se dá předejít tomu, aby se po škole procházel někdo cizí, bez vědomí zástupců školy,“ uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Videozvonky, které budou osazeny u všech vchodů do jednotlivých základních škol, umožní vizuálně zkontrolovat a identifikovat každou osobu přicházející do objektu. „Instalaci videozvonků považujeme za jeden z dalších dílů do mozaiky. Očekáváme, že v kombinaci s ostatními faktory se dostáváme na vyšší úroveň zabezpečení dětí ve školách,“ dodává radní Viktor Čahoj (TOP 09).

Reportáž s Martinem Damaškem, předsedou Školského výboru ZMČ Praha 5, si můžete pustit ZDE!

 

 

Zdroj : http://praha5.cz/cs/dokument/urad/211765-petka-zvysuje-bezpecnost-deti-ve-svych-zakladnich-skolach