17.8 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Z radnice
  4. /
  5. Barrandov dostane své kulturní…

Barrandov dostane své kulturní centrum

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Městská část Praha 5 připravuje rekonstrukci bývalé mateřské školky na Barrandově. Školka tu ale nebude. Vzniknout má nové společenské centrum.

V ulici Záhorského na Barrandově stály původně vedle sebe dvě mateřské školky, nyní tu zbyla jen jedna. Z druhé zůstaly pouze holé panelové zdi a zanedbaná zahrada. Praha 5 se nyní chystá na velkou rekonstrukci tohoto objektu, která by pomohla řešit absenci kulturního zařízení v tomto prostoru.

„My plánujeme z tohoto objektu udělat právě to kulturní zařízení, kulturní a komunitní centrum na Barrandově,“ řekl Radek Klíma, starosta MČ Praha 5.

V objektu by mělo vzniknout i nízkoprahové zařízení se dvěma místnostmi pro doučování dětí, mateřské centrum, prostory pro dětskou skupinu a zahrada. Ale hlavně sál pro čtyřicet lidí, což patrně místní ocení nejvíce.

„Aby tady byla nějaká hospoda, kde by se tancovalo. Pro mladý tady není vůbec nic. Jen vysedávají na lavičkách,“ řekla Jitka Velebová, obyvatelka Barrandova.

„Mladý lidi chodí do centra, tady na Barrandově není nic,“ řekl Josef Raška, obyvatel Barrandova.

Co však lidem na Barrandově chybí nejvíce, je základní občanská vybavenost.

„Máme tady čtyřicet tisíc obyvatel, a prakticky jen jednu poštu. Není tady ani řezník, nejbližší je ve Slivenci,“ řekl Josef Raška.

Bez tohoto základního zázemí se asi společenský život na Barrandově asi jen tak neprobudí.

„Nejdříve by tady bylo potřeba to zázemí, potom přijdou i další příležitosti, aby se tady shlukovaly lidi,“ dodal Josef Raška.

Dodavatele stavby chce městská část Praha 5 vybírat na jaře příštího roku. Přesné funkce objektu by pak měly vyplynout z procesu zpracování studie, která musí odhalit přesné dispoziční možnosti.

Videoreportáž  naleznete na níže uvedeném odkazu –

Zdroj : http://www.prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/praha-5/clanek/2884/barrandov-dostane-sve-kulturni-centrum