17.3 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Praha poslala do privatizace…

Praha poslala do privatizace byty na Barrandově za 132 milionů

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Převzato ze stránek deníku Metro  –

Pražští radní schválili další etapu privatizace bytů. Do soukromého vlastnictví přejde soubor bytových domů na Barrandově za skoro 132 milionů korun, vyplývá z usnesení rady. Prodej musí ještě projednat zastupitelé. Podle již schváleného harmonogramu by Praha měla v následujících letech prodat tisíce bytů za několik miliard korun.

Město tentokrát bytovému družstvu prodává technologický celek na sídlišti Barrandov včetně pozemků pod budovami. Cena vychází ze soudních odhadů a pohybuje se v průměru kolem 1,3 milionu korun za byt.

V dalších třech letech by podle harmonogramu měli nájemníci dostat možnost odkoupit další stovky bytů mimo jiné na sídlištích ve Vysočanech, Strašnicích, Stodůlkách, na Černém Mostě a v Řepích. Do prodeje měly v dalších fázích jít větší bytové objekty, ze všech etap privatizace by tak Praha podle odhadů získala asi čtyři miliardy korun.

Prodej se připravoval zhruba čtyři roky, jeho podmínky zastupitelé schválili v květnu 2012. K prodeji jsou určeny především celé domy, koupit je měla bytová družstva. Pokud by některé družstvo koupi odmítlo, zůstal by v majetku města.