23.2 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Praha má šestý domov…

Praha má šestý domov pro seniory s 5* kvalitou

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Nově Značku kvality získalo SeneCura SeniorCentrum Klamovka  

Značku kvality, prestižní ocenění za kvalitu služeb v sociálních službách, získalo s maximálním počtem pěti hvězd SeneCura SeniorCentrum Klamovka, které poskytuje na Praze 5 sociální pobytové služby v domově pro seniory a domově se zvláštním režimem. Certifikát z rukou prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiřího Horeckého včera převzala ředitelka SeniorCentra Petra Pipková a regionální ředitelé společnosti SeneCura Věra Husáková a Ivan Černovský. 

SeniorCentrum Klamovka je teprve šestým pražským zařízením, které takovou certifikaci získalo, a zároveň se vedle SeniorCentra v Šanově a Chrudimi jedná o třetí takto vysoce hodnocený domov společnosti SeneCura. „Udělení Značky kvality je pro naše zařízení velkým oceněním práce zaměstnanců. Každý den vkládáme velké úsilí do zvyšování kvality poskytované péče a služeb a certifikace je pro nás velice inspirativní a pomáhá nám k rozšíření spektra péče o naše klienty,“ uvedla Petra Pipková, ředitelka SeniorCentra Klamovka.

Během certifikace, která byla zahájena už v polovině listopadu loňského roku, se hodnotily všechny důležité aspekty poskytování sociální služby, ubytování, strava, volný čas, péče a partnerství, a to z jediného úhlu pohledu – z pohledu uživatele/klienta této sociální služby. Klamovka obdržela Značku kvality od Asociace poskytovatelů sociálních služeb na tři roky, po té ji bude muset obhájit. „SeneCura SeniorCentrum Klamovka získala naprosto zaslouženě nejvyšší možné hodnocení Značky kvality. Je zde poskytována péče na té nejvyšší úrovni a v prostředí, které naprosto odpovídá evropskému standardu pro pobytové služby. Pět hvězd je výsledkem profesionální práce celého týmu domova. Věřím, že se podaří tuto pomyslnou laťku dlouhodobě udržet, což ocení především spokojení klienti,“ vysvětlil Karel Vostrý, certifikátor Značky kvality. Domov má unikátní systém „domácností“, což jsou speciálně vybavené prostory, které obývají skupiny klientů, kteří se navzájem znají. Ve společném prostoru mají kuchyň, obývací pokoj i sesternu. Toto uspořádání umožňuje nejen maximální kvalitu péče, ale i navození velmi domáckého prostředí.

A co na 5 hvězdiček říkají samotní klienti? „I když je Klamovka přímo v centru Prahy bez rozhlehlé zahrady, je to tady útulné s příjemnou rodinnou atmosférou. Rád se účastním různých aktivit, nejraději mám ty na procvičování paměti, které si užíváme společně s manželkou. Jídlo je tu opravdu vynikající, řekl bych přímo opulentní. Co nám nyní chybí v rámci omezení kvůli koronavirové pandemii, to nám vynahrazují právě v jídle. V pokoji mám připojení k Wi-Fi, dva notebooky i tiskárnu a rozhodně se nenudím. Jsem tady opravdu spokojený,“ popisuje RNDr. Lubor Červa, DrSc., který v domově SeneCura na Klamovce žije už čtyři roky.

Značka kvality se uděluje od roku 2011 a během té doby ji získala více než stovka zařízení v celé České republice. „Tato certifikace je především zpětná vazba pro uživatele, tedy klienty domova a jejich rodiny.  Konkrétnímu zařízení pak pomáhá najít cestu k dalšímu zlepšování služeb a v neposlední řadě je ocenění vodítkem pro rodiny, které hledají místo pro svého příbuzného,“ uvedl Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Podle něj jde skutečně o hloubkovou kontrolu kvality, kdy nejde jen o to, jak zařízení vypadá, ale jak kvalitní služby opravdu poskytuje.