26.6 °C
20. 7. 2024
 1. Úvod
 2. /
 3. Uncategorized
 4. /
 5. Obrázky od dětí přináší…

Obrázky od dětí přináší babičkám a dědečkům ze SeniorCentra Slivenec radost

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Iniciativa „Děti seniorům“, která vyzývá naši nejmladší generaci, aby potěšila klienty SeniorCenter SeneCura prostřednictvím fotografií a vzkazů, nabrala ve sliveneckém domově na obrátkách. Děti kreslí obrázky nebo natáčí videa s pozdravy a posílají je klientům přes sociální sítě s hashtagem #DetiSeniorumSeneCuraSlivenec nebo přímo přes webové stránky www.detiseniorum.cz.

„Obrázky našim klientům vykouzlily úsměv na tváři. Oblíbené jsou malby zvířátek, zejména pejsků, které seniorům zasílají děti ze spřáteleného spolku „Tam, kde zvířata pomáhají“. Mnohá díla už mají čestné místo na osobních výstavkách. Klienti si tvoří nástěnky se vzkazy samostatně a moc je to baví, protože aktuálně nejsou možné skupinové činnosti. Aktivizační pracovnice tedy individuálně navštěvují klienty na pokojích, kde jim s ohledem na jejich zájmy nabízejí činnosti, které jsou zajímavé a současně motivující. Tématem těchto dnů je také jaro a s tím související výzdoba pokojů, sesterny a společenské místnosti,“ říká Mgr. Lukáš Stárek Ph.D., MBA, ředitel SeneCura SeniorCentra Slivenec.

Iniciativa Děti seniorům vznikla po uzavření domovů seniorů pro návštěvy, kdy klienti zůstali izolovaní od okolního světa, přestože návštěvy a přítomnost dětí, které je často navštěvují a společně tráví čas, byly součástí jejich dnů. Pro děti, které jsou nuceny zůstat doma protože jejich školy jsou zavřené, je to zas ideální možnost, jak využít čas a zároveň udělat seniorům radost. „K našemu překvapení se nám o venkovní výzdobu postarala i jedna rodina, která nechala na plotě našeho SeniorCentra vzkaz: Ahoj babi a dědo! Tato dojemná zpráva potěšila nejen jejich babičku a dědečka, kteří u nás žijí, ale všechny klienty našeho SeniorCentra,“ dodává Mgr. Lukáš Stárek Ph.D., MBA.

Fotky a vzkazy od dětí personál SeniorCenter tiskne, aby si jimi klienti mohli vyzdobit svůj pokoj. Zároveň se obrázky vyvěšují na nástěnky a další místa po celém domově. „Senioři tak zůstanou i nadále ve spojení s dětmi, na jejichž přítomnost jsou zvyklí, protože spolu trávili čas při různých mezigeneračních aktivitách jako je předčítání knih, sportování, kreativní tvoření nebo hraní na hudební nástroje. To vše našim klientům vždy zlepšovalo náladu a dodávalo energii, děti se na oplátku zase od nejstarší generace učili respektu a úctě ke stáří,“ přibližuje význam mezigeneračního propojování Věra Husáková ze společnosti SeneCura.

Jak funguje iniciativa Děti seniorům?
Fotky, obrázky nebo videa se vzkazy mohou rodiče dětí nahrát na svůj Instagram nebo na Facebook SeneCura – domovy pro seniory a označit je hashtagem #DetiSeniorumSeneCuraSlivenec, případně mohou přidat jednotný hashtag #detiseniorum určený všem SeniorCentrům SeneCura. Nově je možné vložit obrázek či video (o maximální velikosti 25 MB) přímo na www.detiseniorum.cz. Příspěvky pak senioři sledují na počítačích a tabletech nebo jsou jim promítány.

Instagram

 • Formou příspěvku s hashtagem
  • Pro SeneCura SeniorCentrum Slivenec: #DetiSeniorumSeneCuraSlivenec
  • Pro všechny domovy: #DetiSeniorum

Facebook

 • Formou komentáře k příspěvku s hashtagem #DetiSeniorumSeneCuraSlivenec

Web

 • Vložit vzkaz přímo z webu