19.1 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Osazení nových svodidel a…

Osazení nových svodidel a tramvajová výluka o prodlouženém víkendu v úseku Hlubočepy – Barrandov

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

DPP o tomto prodlouženém víkendu nainstaluje na mostech na Barrandovské estakádě nová svodidla oddělující v místě mostních závěrů tramvajovou trať od evakuačního chodníku. Svodidla jsou nově konstruována přímo tak, aby umožňovala dilataci mostů. Původní svodidla DPP odstranil během opravy tratě letos na jaře a současně s tím zadal výrobu nových. Svodidla, která byla v minulosti navržena pro tuto tramvajovou trať jsou atypická, je nutné je proto vyrábět na zakázku. Po celou dobu, kdy svodidla na trati chyběla, musely tramvaje dotčenými místy projíždět ve směru na Barrandov sníženou rychlostí maximálně 40 km/h. Díky osazení nových svodidel budou moci tramvaje i v těchto místech opět jezdit rychlostí 60 km/h. Výluku DPP využije také k celkové kontrole trolejového vedení, výměně dožilých výbojkových osvětlovacích těles za nová úsporná LED svítidla a k údržbě technologického zařízení měníren Hlubočepy a Barrandov.

Od soboty 26. 9. 2020 (cca 4:00 hod.) do úterý 29. 9. 2020 (cca 4:40 hod.) bude kvůli těmto pracím na Barrandovské estakádě přerušen tramvajový provoz v úseku Hlubočepy – Sídliště Barrandov. Dopravní opatření v souvislosti s probíhající rekonstrukcí tramvajové tratě v Nádražní ulici a výlukou v úseku Smíchovské nádraží – Hlubočepy zůstávají v platnosti s následujícími změnami:

Linka č. 32 bude zrušena.

Linka náhradní autobusové dopravy X12 (v nepřetržitém provozu) bude prodloužena do trasy Na Knížecí – Hlubočepy – Sídliště Barrandov.

Zdroj: https://mhd86.cz/2020/09/24/prodlouzeny-vikend-s-vylukami-na-metru-c-a-na-barrandove/?fbclid=IwAR0W5hXBl7J9JxRcsJGKXJ-s8AvfgsnexaOK-o9UMLglzcnAHySJ4wIh6k4