22.5 °C
24. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Nový školkový rok, nový…

Nový školkový rok, nový začátek v Klubu Prokopáček

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

A máme tady opět začátek dalšího školkového roku. S některými dětmi jsme se v červnu rozloučili a vyslali je na cestu za novými školními dobrodružstvím, a některé děti jsme nově přivítali v našem klubu.
Během letních měsíců jsme se v našem klubu několikrát setkali jak s dětmi stávajícími, tak i novými, ale i těmi, které byli součástí Prokopáčkové party dříve a teď už jsou z nich školáci. A setkání s dětmi a rodiči, kteří na Prokopáček stále vzpomínají a rádi se k nám
vrací, nás opravdu těší.
Setkat jsme se mohli hlavně na Letních týdnech s programem, které byly letos 4. Každý týden byl něčím zvláštní, každý měl své vlastní téma a aktivity podle těchto témat. Byl tady týden Turistický, který byl hlavně pro starší děti a vášnivé turisty a badatele. A také týden
hudební, při kterém v sobě objevil hudebního ducha snad úplně každý. Na výtvarném týdnu se zase projevily umělecké sklony jiného rázu a všichni jsme na konci týdne odcházeli s nějakým tím výtvorem v podobě nabatikovaného kousku oblečení nebo talismanu. No a při pohádkovém týdnu se děti podívaly do všech koutů Země a vytvořily si vlastní krásný pohádkový svět.
Léto bylo zkrátka príma a v Prokopáčku se opět sešla skvělá parta dětí a průvodců, kteří si tolik užívají pobyt na čerstvém vzduchu a společnou zábavu.
Začátek nového školkového roku se ovšem vydařil stejně tak, jako léto. Starší děti, které už to v klubu dobře znají, pomohly těm mladším – ať už se seznámením mezi sebou, nebo s praktickými věcmi – kam si dát batůžek, jaká pravidla v klubu dodržujeme, jak to u nás
vlastně chodí.
Během září jsme si s dětmi chod klubu a veškerá důležitá pravidla řekli a podařilo se nám je i ztvárnit výtvarně. Tak si je více zapamatujeme a budeme je mít v klubovně stále na očích. Také jsme se seznámili a znovu navštívili všechna naše oblíbená místa
Prokopského údolí. A ty pro nás zvlášť důležitá jsme si dokonce označili totemy. Ty jsme vyrobili z kusů dřeva, které jsme opracovali, ozdobili a nechali právě na takových místech, kde se vždy všichni setkáme.
22. září jsme také oslavili podzimní rovnodennost. Přečetli jsme si legendu o bohyních zimy, jara a léta a zjistili tak, proč neexistuje bohyně podzimu. My jsme si však svou bohyni podzimu přesto představili a vyrobili společně oltářík na její počest. U něj jsme poděkovali podzimu za všechny krásné plody a barvy, které nám přináší.
Měsíc říjen je také plný skvělých akcí. Hned na začátku, 4. října, jsme uspořádali Den otevřené branky, který se moc vyvedl, sluníčko nám svítilo a všude byla dobrá nálada. Děti si mohly vyrobit zvířátka z přírodních materiálů a odnést si je domů.
V následujících měsících nás toho ale čeká ještě spousta: na konci října naše oblíbená oslava Samhain (smrt léta), a pak už oslava zimního slunovratu a vánoční čas. Vždycky je zkrátka na co se těšit! Budeme se těšit, když se budete těšit s námi .
Více o našem klubu naleznete na www.prokopacek.cz