19.1 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Modlitba za domov vyzve…

Modlitba za domov vyzve k naději

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Tak jako každý rok, připomene i letos Ekumenická rada církví spolu s dalšími lidmi dobré vůle 28. říjen, Den vzniku samostatného Československa, tradiční Modlitbou za domov. Vlastní
Modlitba za domov se bude konat v nově vybudovaném Kostele a komunitním centru Krista Spasitele v Praze na Barrandově a jejím hlavním tématem bude naděje.
Modlitba za domov začne 28. října v 15:00 a bude přenášena živě Českou televizí na programu ČT 2 (vstup do kostela bude umožněn do 14:45). Hudebními hosty budou Igor
Orozovič a Vladimír Javorský. Komponovaný pořad se zajímavými hosty budou moderovat Lucie Výborná a evangelický farář Jaroslav Pechar. Pozvání do pořadu přijali MUDr. Anna Kočovská a Gisela Younisová, které pracovaly na covidových odděleních, biskup Tomáš Holub a teolog  Pavel Černý a zástupci komunity na Barrandově Kateřina Boušová a farář Josef Ptáček.
Od 15. do 28. října připravuje Ekumenická rada církví s dalšími partnery na několika místech na Barrandově doprovodný program Modlitby za domov, který obsahoval stavění Lego® města, a dále nabídne výstavu dětských výtvarných prací v Městské knihovně v Praze v pobočce na Barrandově, tvořivé dílny a kulturní vystoupení.
Doufáme, že Vám Modlitba za domov přinese naději a že se spolu s námi spojíte v modlitbě i v zamyšlení nad slovy Ježíše Krista: „Já jsem s vámi“, která dala letošnímu ročníku jeho motto.
Akce se koná s podporou Ministerstva kultury ČR. Více informací najdete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

Aleš Čejka
Ekumenická rada církví