23.4 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Jaro a léto v Lesním…

Jaro a léto v Lesním dětském klubu Prokopáček

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Podzim i zimu jsme venku společně zvládli, upevnili si tím své zdraví, potrénovali svoji výdrž a teď už je tady opět to období, na které se vždy moc těšíme – přišlo teplo. Zima se zdála dlouhá, chvílemi dlouhá až moc, ale byla také krásná. Plná sněhu, ledu a tím pádem i zimních radovánek.
A nakonec jsme se dočkali i toho krásného jara, rozkvetlé louky, vykukujících mláďátek a probouzející se přírody. Bohužel jsme museli v tomto období na nějaký čas náš klub uzavřít, stejně tak jako ostatní kluby a školky. Skřítkovi Prokopáčkovi se ale po dětech tolik stýskalo, že pro ně připravil v Prokopském údolí nějaké hry, které si děti mohly při procházkách s rodiči zahrát. A nakonec jsme se ještě před začátkem letních prázdnin stihli setkat.
Možnost se nyní v květnu a červnu znova potkávat nás nesmírně potěšila a tak je naše oblíbená louka zase plná smíchu a pohybu. Vzhledem k možnosti se nyní setkávat i ve větším počtu a s rodiči, jsme to zkrátka museli využít a tím si vynahradit podzim a zimu bez oslav. Na červen jsme tedy naplánovali hned 3 – oslavu dne dětí, charitativní bazárek spojený se dnem otevřené branky a oslavu ukončení tohoto školního roku.
Oslavu dne dětí jsme si pořádně užili, zatančili jsme si v maskách, opekli všelijaké dobroty na ohýnku a užili si dosyta sluníčka. Charitativní bazárek se dnem otevřené branky je v Prokopáčku už tradiční akce. Kdo může, daruje něco do bazárku, a výtěžek jde spolku Dočasky De De, který pečuje o opuštěné pejsky. Při té příležitosti jsme si také namalovali nějaké kamínky.
Některé poputují dál a některé zůstanou doma pro radost.
V Prokopáčku si konečně užíváme i běžné dny, při kterých prozkoumáváme okolí, dovídáme se něco nového o přírodě i o sobě samých a učíme se spoustu dovedností. Oceňujeme přitom důležitost stromů, které nám v tomto období poskytují uklidňující stín a jejich kořeny udržují v půdě tak moc potřebnou vodu.
Stejně tak, jako jsme v zimě zjišťovali, co můžeme udělat pro to, abychom ji přečkali v co největší pohodě, tak se i v těchto horkých dnech učíme, jak si to v přírodě co nejvíce užít a nespálit se. Léto už je totiž tady a horkých dnů bude přibývat.
Konec června pro nás však neznamená uzavření klubu na celé léto. Budeme se během července i srpna setkávat jak při běžné letní docházce, tak při letních týdnech s programem, které budou letos čtyři. V turisticko- přírodovědném týdnu budou děti dělat velké výpravy po okolí. Další letní týdny budou ve znamení hudby, výtvarného vyjádření a také pohádek. Každý týden bude unikátní a ve všech si vyzkoušíme být v harmonii s přírodou, užít si společný čas a také umělecké sebevyjádření. My průvodci se už opravdu moc těšíme!
Na letních týdnech i od září máme ještě pár posledních volných míst, takže kdo chce s námi zažívat veliká dobrodružství, tak neváhejte a ozvěte se nám.
Budeme se na Vás moc těšit.