19.2 °C
20. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ JINAK…

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ JINAK – PŘIJĎTE NAVŠTÍVIT ZŠ A MŠ BARRANDOV NA CHAPLINOVĚ NÁMĚSTÍ 3D FORMOU!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

COVID-19 mění naše každodenní zvyklosti více než bychom chtěli. Každý podobný zvrat však zároveň přináší novinky, které posunou lidstvo o kousíček dál. Rádi se setkáváme s rodinami našich žáků současných i budoucích při dnu otevřených dveří, abychom ukázali, jak škola vypadá, co v ní děláme, co nás baví a vůbec v jaké atmosféře se děti vzdělávají. Vřelý lidský kontakt je nyní bohužel výrazně omezen, ale určitou představu lze zprostředkovat za pomoci moderních technologií. Zveme vás tedy na 3D prohlídku naší školy, kterou naleznete zde: https://my.matterport.com/show/?m=1TffMSds9Dw

Kromě prostor a jejich popisu narazíte také na videa a fotografie ze školních akcí, můžete si přiblížit nástěnky a nahlédnout do zákoutí, která zůstávají rodičům a prarodičům žáků skryta. Děti vás v tom jistě nenechají samy a rády přidají svůj komentář.

Přijměte tedy výzvu zúčastnit se této dobrodružné cesty, během níž budete moci navštívit například třídu, ve které děti až donedávna trávily svůj čas. Zacvičte si virtuálně v našich tělocvičnách či potrapte svoje zlenivělé tělo ve školní posilově. Nahlédněte do tajuplné učebny přírodopisu nebo se nechte svést záhadami chemických a fyzikálních pokusů, které mezi svými stěnami skrývají specializované učebny těchto předmětů. Je libo keramiku, stolní tenis nebo chvilka klidu v knihovně? Jste vítáni. Dovolte nám také, abychom se pochlubili, jak velký kus práce máme za sebou. Děti se mohou těšit na zcela nové prostory, určené pro školní družinu. Stejně tak nezapomeňte navštívit naši novou hudebnu s interaktivním dotekovým panelem nebo výtvarnou učebnu. Projděte se s volností všude tam, kde se děti obyčejně učí, hrají si, zlobí, cvičí, tvoří, prožívají své první úspěchy i zklamání, jinými slovy, prožívají vlastní dětství.


NA NĚKOLIK OTÁZEK JSME SE ZEPTALI PANÍ ŘEDITELKY MGR. VERONIKY HOLÍKOVÉ.
Jak Vás napadla možnost zpřístupnit školu online?
Bylo to celkem logické vyústění nouzových opatření. Za normálních okolností bychom k tomu dospěli zřejmě také, ale později. Je dobré otevřít školu rodičům nebo novým zájemcům o studium tak, aby si ji mohli prohlédnout svým tempem a dle svých časových možností. Mohou si tak lépe připravit i dotazy pro další osobního setkání. První příležitost bude nyní například během setkání s rodiči budoucích prvňáčků. Proběhne formou videokonference. Věříme, že v dalších letech se už bude jednat o schůzku přímo na místě.
Kolik času zabralo kompletní nafocení a následné zpracování?
Samotné focení trvalo asi dva dny. Firma byla sama překvapena velikostí školy, která se blíží univerzitnímu kampusu. Následné zpracování z naší strany trvalo asi 3 hodiny. Chybí však ještě zpracování venkovních prostor se sportovním areálem, které jsme odložili na jaro.
Plánujete nějaké další překvapení?
Nepochybně, to nás baví. Překvapení však musí zůstat překvapením, takže neprozradíme. Určitě však dáme vědět.