22.3 °C
24. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Barrandovské pelíšky

Barrandovské pelíšky

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Zdroj : http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/aktuality_z_prahy/barrandovske_pelisky.html

Knihovna je veřejný prostor, kde se dá dělat poměrně dost věcí – úkoly, učit se, učit druhé, vykládat pasiáns, luštit sudoku, číst komiksy, háčkovat, diskutovat o stavu společnosti, probrat novinky z 9.B nebo prostě jen tak sedět s knížkou a tak trochu si číst…

Snažíme se, aby prostory knihoven vyhovovaly co nejvíce účelům, a aby se v nich čtenáři cítili dobře. Proto každý rok několik vybraných poboček prochází proměnou, která by měla prostory zútulnit a doplnit to, co chybí. Přes prázdniny takovou proměnu prodělala pobočka Barrandov na Praze 5.

Barrandovská pobočka Městské knihovny v Praze sídlí přímo v objektu základní školy, proto jsou děti a mládež častými návštěvníky knihovny. Proměnu jsme tedy zaměřili na ty prostory, které jsou určené právě jim.

Barrandovská pobočka Městské knihovny v Praze. Zdroj: http://www.mlp.cz

K4U doupě

Před proměnou neútulná místnost, která sloužila především jako příležitostný skládek, nově slouží jako doupě. Prostor se dá využít jak k prostému posedávání s partou kamarádů, organizování herních turnajů, tak i soustředěné práci ve skupině na školních projektech. K dispozici je bílá tabule na poznámky, zásuvka, wi-fi a samozřejmě knihy jako důležitý zdroj informací.

Kostky pro děti

Dětské oddělení prozářily výrazné barvy kostek, ze kterých se dá stavět, ale dobře poslouží i jako pohodlné místo pro poslouchání příběhů. Snad se vám bude v knihovně líbit…