V rámci průzkumu před stavbou developerského projektu firmy Ekospol objevili archeologové na Barrandově známky pravěkého osídlení. Mezi objevy patří mimo jiné půdorys řivnáčské chaty včetně vnitřního vybavení zastoupeného opracovaným pískovcovým kamenným blokem z období eneolitu, tedy pozdní doby kamenné.
Archeologové odkryli na pražském Barrandově část sídliště z doby bronzové.
Za velmi významné tým pod vedením Yanna Bélieze označuje také odkrytí části celistvého lidského sídliště z doby bronzové, které archeologové považují za důležité pro poznání osídlení Prahy v této době.
Několik objektů podle archeologů spadá do raného středověku, jejich funkci však zatím neurčili. Při záchranném archeologickém výzkumu nalezli také novověkou cestu vedoucí od severu k jihu, která byla podle známek intenzivně používána.
Budoucí analýzy
Všechny nalezené předměty, včetně mnoha úlomků keramiky a blíže neurčeného bronzového předmětu, jsou uloženy v Muzeu hlavního města Prahy. Jejich budoucí analýzy pomohou podle archeologů vylepšit a upřesnit význam a vývoj této lokality už od pravěku.
„Archeologický průzkum potvrdil, že si výjimečnost této lokality uvědomovali už naši dávní předci, kteří zde přirozeně budovali svá sídla,“ poznamenal k nálezům ředitel společnosti Ekospol Evžen Korec.
Zdroj: http://www.denik.cz/praha/archeologove-objevili-praveke-sidliste-na-barrandove-20160329-2lsx.html