22 °C
24. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Zveme děti ke stavbě…

Zveme děti ke stavbě lego města na sídlišti Barrandov

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Nejen architekti a dospělí se mohou podílet na stavění měst. I děti mohou postavit za pomocí stavebnic lega své město a to dokonce na sídlišti Barrandov – v pobočce Městské knihovny (Wassermannova 926/16). A jak bude to město velké? Na délku bude mít přibližně 7 metrů a na šířku asi 3,5 metru. Bude tak velké, že se na něj vejde přístav, lodě, letiště, letadla, železnice s vláčky, nádraží, auta, věže a další budovy, které si děti sami vymyslí a společně postaví. Celkem budeme mít k dispozici přibližně 210 stavebnic lega.

Město se začne stavět v pondělí 17. září 2018 od 16 hodin, pokračovat se bude v úterý od 15 hodin a ve středu od 16 hodin. Ve čtvrtek 20. září se bude od 17 hodin konat slavnostní otevření města, na které budou zváni i rodiče a kamarádi a při kterém si děti s celým městem budou hrát a otevření města oslaví. Protože stavba města ani toho legového nemusí být vždy jednoduchá, budou součástí stavění lego města i krátké příběhy z Bible, které ukazují na důležité životní principy. Stavění je určeno dětem přibližně ve věku od 6 do 12 let, ale mohou přijít i děti starší i mladší a samozřejmě i rodiče. Vstup je zdarma.

Na stavbu města zveme děti z Barrandova i z jeho okolí. Protože je počet dětí, který najednou může stavět lego město omezen, prosíme rodiče o vyplnění registrace na stavění města na www.cb.cz/praha5/lego.

Legoprojekt, jak se tato stavba města z lega nazývá, bude na sídlišti Barrandov poprvé. Legoprojekt pořádá Městská knihovna v Praze – pobočka Barrandov a Sbor Církve bratrské v Praze 5. V případě zájmu o tento jednorázový projekt, bychom rádi nabídli zdarma v pobočce Městské knihovny na Barrandově pravidelný legoklub pro děti.

Další informace k Legoprojektu na Barrandově získáte na tel. čísle 257 319 839 nebo e-mailu: smichov@cb.cz a o Legoprojektu obecně na www.cb.cz/legoprojekt.

 

Aleš Čejka