27.9 °C
20. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. KURZ VAŘENÍ PRO DĚTI…

KURZ VAŘENÍ PRO DĚTI MALÝ GURMÁN NA BARRANDOVĚ

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Slow Food Prague, česká odnož mezinárodní organizace, pořádá kurz MALÝ GURMÁN, aby Vaše dítko získalo k jídlu, včetně nepopulární zeleniny, dlouhodobě pozitivní vztah. Osvědčený koncept, který už několik let s úspěchem funguje na francouzském lyceu a International School of Prague, a na který se děti těší!

Vaše dítko seznámíme se základními surovinami, hravou formou předáme informace o jejich původu, společně si z nich uvaříme a pochutnáme si na domácích raviolách, muffinech, polévce, dobré pomazánce… V souladu s filozofií hnutí Slow food – DOBRÝ – ČISTÝ – POCTIVÝ si děti osahají základní ingredience, naučí se s nimi pracovat a díky vynaloženému úsilí získají respekt k jídlu jako takovému.

A samozřejmě co by to bylo za kurz vaření bez spousty smíchu, řádění a umazaných zástěrek! Děti se na chvíli promění v šéfkuchaře a zažijí mnoho legrace. Pomáhat jim v tom budou naši dva lektoři přítomni na každém kurzu. Naším přičiněním si děti odklopí pokličku pravého kuchařského umění,  procvičí jemnou motoriku, týmové schopnosti i společnou komunikaci a posílí svou chuťovou paměť na přirozenou stravu, kterou si samy vyrobí a kreativně upraví. Vrátí se Vám s plným bříškem, zážitkem a vytištěným a vyzkoušeným receptem, který si můžete uvařit doma společně. Každé dítko si sebou z každého kurzu navíc odnáší malý vzorek jídla, který vždy připravujeme. Pochlubí se tak doma se svým výtvorem a vy všichni můžete vyzkoušet, co dobrého se ten den v kurzu vařilo. V našem kurzu si například uvaříme a připravíme polévku (pórkovou), těstoviny (ravioly s ricottou), pohankové palačinky
či domácí nanuky.

Pro koho? Děti ve věku 7 – 11 let
Kdy? Jednu středu v měsíci, 15:00 – 16:30 h.
(říjen 2017 až červen 2018, celkem 10 lekcí)
Kde? Jídelna Filmového studia Barrandov
Kříženeckého náměstí 322, Praha 5
Bus č. 105 a 230 do zastávky Filmové ateliéry

Cena? 350 Kč / lekce

290 Kč / lekce (přihlášení na všech 10 lekcí)

Další info? Pavlína Muzikářová
m: +420 777 550 805
e: pavlina.muzikarova@slowfood.cz
w: www.slowfood.cz