5.2 °C
19. 4. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Co nás ještě čeká…

Co nás ještě čeká na jaře a v létě v Prokopáčku

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Jaro už si v Lesním klubu Prokopáček užíváme plnými doušky, příjemně jsme oslavili Velikonoce, také jsme se na zahrádce klubu sešli na jarním jarmarku. Čekají nás i další oslavy, jako například každoroční den otevřené branky spojený s charitativním bazárkem pro veřejnost, či oslava dne dětí. Na den otevřené branky se můžeme těšit už 17. 5. 2022 od 14:30 na zahrádce našeho klubu.

Během jara jsme už také stihli navštívit naši oblíbenou Chuchelskou minizoo, kde s kamarády pozorujeme zvířata českých lesů. Uspořádali jsme poprvé na zahrádce našeho klubu jarní jarmark, na kterém jsme si zahráli a zazpívali, dali si domácí dobroty od průvodců i rodičů a jelikož se jarmark konal ještě před Velikonoci, nabarvili jsme si krásné
kraslice.

Zašli jsme se také podívat do Barrandovské knihovny a do sousedské dílny DOK16, kde si vždy můžeme zaexperimentovat s různými materiály a vyrobit si něco ze dřeva a dalších přírodnin.

Ale i léto u nás bude akční a naše oblíbená louka v Prokopském údolí rozhodně nebude prázdná. V červenci i v srpnu u nás bude probíhat jak Běžná letní docházka, tak i Letní týdny s programem. Letní týdny s program jsou otevřeny i pro děti, které celoročně Prokopáček nenavštěvují.

Letní týdny s programem jsou letos čtyři, a v každém se budeme věnovat trochu jinému tématu.

„Týden se skřítkem Prokopáčkem a dalšími lesními bytostmi“ od 11. do 15. 7. bude týden plný tvoření, fantazie, příběhů a lesních her. Povíme si o různých tajuplných bytostech, o prostředích, ve kterých žijí a o tom, jak je v přírodě nevyrušit.

V týdnu „Probouzíme s dětmi lásku k přírodě – poznej, tvoř a pečuj“ od 18. do 22. 7. se s dětmi dozvíme, jak pracovat s různými materiály (od dřeva až po sklo), zkusíme si z nich něco vyrobit a dovíme se, jak pečovat o přírodu kolem nás.
Týden „Čarovné putování skřítka Prokopáčka mezi bylinkami“ od 25. do 29. 7. bude turistický týden pro trochu starší děti, ve kterém budeme putovat po údolí a dovíme se spoustu zajímavého o bylinkách kolem nás.

A nakonec v „Týdnu se zvířátky a skřítkem Prokopáčkem“ od 8. do 12. 8. se budeme každý den věnovat jedné zvířecí říši – ptačí, hmyzí, apod. Navštívíme zvířata v našem okolí a zkusíme se o nich dozvědět co nejvíce.
Pokud nyní plánujete program pro vaše dítka na léto, v některých letních týdnech je ještě pár posledních míst. Budeme se moc těšit na všechny malé dobrodruhy!

Také přijímáme přihlášky na školní rok 2022/2023. Pokud zvažujete, že by vaše dítko docházelo do lesního klubu, napište nám na email klubprokopacek@seznam.cz a my vám můžeme podat více informací o tom, jak to u nás chodí. Můžete se také podívat na naše webové stránky www.prokopacek.cz, na naše facebookovou stránku Lesní dětský klub Prokopáček, nebo nás najdete také na Instagramu.