23.4 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Z radnice
  4. /
  5. V Praze 5 vzniknou…

V Praze 5 vzniknou nová záchytná parkoviště – i na Barrandově

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Městská část Praha 5 připravuje na jejím území větší komfort pro řidiče. V plánu má zrealizovat několik záchytných parkovišť a některá z nich by mohla být funkční v řádech dní či týdnů. Jejich zřízení je nutné řešit v návaznosti na spuštěné zóny placeného parkování. Celou realizaci musí teď dořešit magistrát hlavního města, který je vlastníkem.

Už brzy by záchytné parkování na Plzeňské mělo vystřídat toto odtahové parkoviště.

„Záchytné parkoviště na Plzeňské je dnes už v takové fázi, že doufám, že parkoviště bude hotové do několika dnů až týdnů,“ řekl Radek Klíma, starosta MČ Praha 5.

Parkoviště je v majetku hlavního města, které ho musí prvně technicky dokončit a přizpůsobit.

„Jednání mezi Prahou 5 a pražským magistrátem už se uskutečnila, ale konkrétní datum, kdy bude parkoviště otevřené, v tuto chvíli nejsem schopen říci, ale věříme a uděláme vše proto, aby to bylo co nejdříve,“ řekl Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

Záchytná parkoviště by se měla postupně zrealizovat i na dalších místech Prahy 5.

„Našli jsme čtyři, kde by se to mohlo zřídit obratem a několik dalších, na které jsme udělali objemové studie, kde by se dali udělat parkoviště s větší kapacitou. Za prvé je to další parkoviště na Plzeňské, a to u hřbitova, za další je to parkoviště na Barrandově, přímo u barrandovské spojky a potom je to parkoviště u smíchovského nádraží,“ dále sdělil Radek Klíma, starosta MČ Praha 5.

Parkoviště na Plzeňské by mělo poskytnout 200 nových parkovacích míst.

„Pokud bychom zrealizovali ty čtyři nová místa, tak se dostaneme k 1000 až 1500 parkovacích míst,“ doplnil Radek Klíma, starosta MČ Praha 5.

„V Praze je přes 20 záchytných parkovišť P+R s celkovým počtem asi 3000 parkovacích míst,“ doplnil Vladimír Řepka, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

Některá obchodní centra stání na parkovištích zpoplatnila, proto budou, pravděpodobně hlavně dojíždějícími řidiči, záchytná parkoviště velmi vítána.

Odkaz na video zde –

 http://www.prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/praha-5/clanek/3241/v-praze-5-vzniknou-nova-zachytna-parkoviste

 

Zdroj : http://www.prahatv.eu/zpravy/archiv/1/praha/praha-5/clanek/3241/v-praze-5-vzniknou-nova-zachytna-parkoviste