19.2 °C
20. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Z radnice
  4. /
  5. Praha 5 zrekonstruuje budovu…

Praha 5 zrekonstruuje budovu školy v ulici Pod Žvahovem

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

MČ Praha 5 učinila další krok k rekonstrukci objektu školy ZŠ a MŠ Kořenského (ZŠ Žvahov) v ulici Pod Žvahovem. Dochází k tomu poté, co se zde od září 2015 podařilo obnovit provoz základní školy.

Pátá městská část nechá zrekonstruovat část objektu Pod Žvahovem, který užívá mj. ZŠ a MŠ Kořenského. Radnice již zadala zpracování projektové dokumentace. „Plníme slib investice do obnovy areálu, který jsme v loňském roce dali,“ říká starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Rekonstrukce navazuje na v letošním školním roce obnovený provoz prvního stupně základní školy – po jedenáctileté pauze se vloni podařilo v rekordním čase zorganizovat zápis dětí a od 1. září 2015 otevřít místní pobočku školy pro dvacítku dětí v 1. třídě a šestnáct dětí v přípravné třídě.

„Projekt bude v samostatné části řešit i úpravu školní zahrady a úpravu dopravní situace – s tím, že kromě umístění parkovacích míst dojde ke zvýšení bezpečnosti dětí před školou,“ říká zástupce starosty Vít Šolle (KDU – ČSL). Po zpracování projektové dokumentace bude následovat vydání stavebního povolení, s nímž se počítá do konce května, výběr dodavatele a stavba samotná. „Pokud vše poběží jak má a nezaseknou se nám výběrová řízení, škola uvítá žáky 1. září již v novém,“ dodává starosta Klíma.

Základní škola v areálu Pod Žvahovem existovala pro obyvatele čtvrtí Žvahov a Hlubočepy do září roku 2004. Údajně kvůli nízkému počtu žáků byla tehdejším vedením radnice sloučena se ZŠ Barrandov na Chaplinově náměstí. Od září roku 2005 sídlily v budově č. p. 463, která je ve správě městské části Praha 5, dvě instituce: Osmileté Gymnázium Buďánka, které se v roce 2010 přestěhovalo do Řep, a soukromé Taneční centrum Praha – konzervatoř. Uzavření nájemního vztahu mezi Prahou 5 a Tanečním centrem Praha bylo v minulosti předmětem několika soudních sporů. V roce 2013 ale na základě nálezu Ústavního soudu zahájily obě strany nová jednání a nalezly vzájemnou dohodu. Rekonstrukce se tak bude z části týkat i prostor konzervatoře.

 

Zdroj : http://www.praha5.cz/cs/dokument/urad/211440-praha-5-zrekonstruuje-budovu-skoly-v-ulici-pod-zvahovem