17.4 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Z radnice
  4. /
  5. Praha 5 má svého…

Praha 5 má svého Podnikatele a Živnostníka roku 2015

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Ve čtvrtek 21. ledna 2016 byly během slavnostního večera vyhlášeny výsledky ankety Podnikatel Prahy 5 roku 2015 a Živnostník Prahy 5 roku 2015. Lidé formou anketních lístků nejvíce ocenili práci podnikatele HUB, s.r.o. a živnostníka Krejčovství Buttig.

Praha 5 zná svého Podnikatele a Živnostníka roku 2015. Na základě ankety, která probíhala během loňského roku, zvítězil v kategorii Podnikatel HUB, s.r.o., v kategorii Živnostník Krejčovství Buttig. „Praha 5 má mnoho šikovných a aktivních lidí, kteří se významně podílejí na jejím životě a zásadním způsobem spoluvytvářejí její podobu. A právě podnikatelé a živnostníci mezi ně jednoznačně patří. Je namístě o jejich přínosu mluvit,“ říká starosta Radek Klíma, který nad akcí převzal záštitu.

 „Anketa je součástí podpory malého a středního podnikání ze strany radnice. Chceme být s podnikateli a živnostníky v úzkém kontaktu, slyšet jejich podněty a vést vzájemný dialog. Vždy je co zlepšovat,“ dodává ke smyslu ankety zástupce starosty Jan Smetana, který se v rámci své působnosti zaměřuje právě na oblast podnikání.

O konečném pořadí nominovaných rozhodla porota na základě nejen ekonomických ukazatelů, ale také aktivit v CSR oblasti (společenské odpovědnosti firmy), podpory lokálního trhu a inovací.

Anketa byla vyhlášena během slavnostního večera, v jehož rámci proběhla veřejná sbírka na letní tábor pro děti ze sociálně slabých rodin.„Všem, kteří během večera přispěli, děkuji. Sbírka je i nadále otevřená,“ říká místostarosta Smetana.

Kategorie Podnikatel Prahy 5 roku 2015

1. místo HUB, s.r.o.

Impact Hub je inspirativní prostor pro setkávání, coworking, akce a rozvoj podnikání. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Impact Hub poskytuje fyzický prostor, který lze využívat pro práci i pronájem, pořádá i hostí stovky akcí ročně a realizuje čtyři akcelerační programy. Navíc funguje jako součást mezinárodní sítě více než 80 Hubů po celém světě, která umožňuje škálování byznysu
i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty.

2. místo Československá obchodní banka, a.s.

Banka roku 2015, je jedničkou v klíčových segmentech – poskytování úvěrů, financování bydlení
a investičních fondech. Financuje každou třetí hypotéku v Česku díky své dceřiné firmě – Hypoteční bance.

3. místo Restaurace Farkáň, s.r.o.

Restaurace Na Farkáně je tradičním a osvědčeným místem pro příjemné posezení v jakoukoli denní hodinu. Veškeré prostory prošly počátkem loňského roku kompletní rekonstrukcí, a to včetně venkovní zahrádky. Na jídelním lístku lze nalézt různorodé speciality, přes tradiční české pokrmy, široký výběr zvěřiny, až po kuchyni mezinárodní. Prioritou restaurace je kulinářské zpracování vysoce kvalitních surovin.

Kategorie Živnostník Prahy 5 roku 2015

1. místo Krejčovství Buttig

Krejčovství Buttig svým zákazníkům nabízí opravy a úpravy oděvů látkových i kožených. Zužují, rozšiřují, prodlužují, zkracují a přešívají oděvy dle přání klientů. Vyměňují podšívky, kapsové váčky atd. Vždy se snaží zákazníkům vyhovět a vymyslet takový způsob opravy, aby byl oděv zachráněn.

2. místo La Boucherie & Bistrot M

Jak název napovídá, La Boucherie & Bistrot M je tradiční francouzské bistro s malým obchodem s kvalitními francouzskými potravinami. Na své si zde přijde milovník vynikajícího jídla a dobrého vína. Je zde možné nakoupit čerstvé maso, skvělé víno, nebo francouzské delikatesy připravené přímo
v restauraci šéfkuchařem Lukášem Sommerem.

3. místo Le Camille

Bistro vychází z tradičních receptur z české, ale i italské a francouzské kuchyně. Jídla připravují z čerstvých surovin, bez „éček“ a dalších chemikálií. Specialitou Le Camille jsou domácí těstoviny, které vyrábí přímo zde.

Akce je spolupořádána s Obvodní hospodářskou komorou Prahy 5, mezi jejímž předsedou Bc. Lukášem Heroldem a místostarostou Mgr. Janem Smetanou nedávno proběhla první jednání ohledně spolupráce v oblasti podpory podnikání. Mezi základní témata diskuze patřily zejména společné kroky ve sféře vzdělávání podnikatelů a živnostníků, například formou pravidelných seminářů, dále byla řešena otázka podpory začínajících podnikatelů, mimo jiné i pomoc při budování zázemí v naší městské části. Dalším neméně důležitým tématem bylo sociální podnikání a debata nad možnostmi zapojení do pracovního procesu znevýhodněné skupiny obyvatel, jakými jsou například senioři či handicapovaní spoluobčané.„Tradiční anketa Podnikatel a Živnostník roku 2015 Prahy 5 tak byla první společnou akcí pod záštitou městské části a Obvodní hospodářské komory. Zároveň nastartovala potřebné a přínosné partnerství pro občany Prahy 5,“ říká místostarosta Smetana.

V případě Vašeho zájmu o účast na pravidelných setkáních s podnikateli či o informace o připravovaných vzdělávacích akcích, prosím kontaktujte oddělení pro podporu podnikání na emailové adrese antonin.homola@praha5.cz.