17.8 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Trvalé změny PID od…

Trvalé změny PID od 28. srpna 2016

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Od neděle 28. srpna 2016 dochází v provozu Pražské integrované dopravy k několika trvalým změnám. Jedná se zejména o úpravu linkového vedení tramvají – trasa dvanácti linek zůstává stejná, devět linek svou trasu mění a přibývají tři nové linky.

Změny v provozu tramvají:

Linky beze změny trasy 1, 3, 7, 8, 9, 10, 11*, 13**, 16, 17, 22, 26
Nově zavedené linky 2, 15, 21
Linky se změnou trasy 4, 5, 6, 12, 14*, 18, 20, 24, 25

Nově zavedené linky:

Linka číslo 2 je zavedena v trase Sídliště Petřiny – Petřiny – Vojenská nemocnice – Vozovna Střešovice – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Karlovo náměstí – Palackého náměstí – Dvorce – Nádraží Braník.

Linka číslo 15 je zavedena v trase Kotlářka – Anděl – Újezd – Malostranská – Čechův most – Náměstí Republiky – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží – Flora – Olšanské hřbitovy.

Linka číslo 21 je zavedena pouze ve špičkách pracovních dnů, a to v trase Kotlářka – Anděl – Palackého náměstí – Dvorce – Nádraží Braník – Nádraží Modřany – Sídliště Modřany/Levského.

Linky se změnou trasy:

Linka číslo 4 je v provozu pouze ve špičkách pracovních dnů, a to ve změněné trase Sídliště Barrandov – Lihovar – Smíchovské nádraží – Anděl – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Ruská – Čechovo náměstí.

Linka číslo 5 je nově vedena v trase Sídliště Barrandov – Lihovar – Smíchovské nádraží – Anděl – Jiráskovo náměstí – Myslíkova – Lazarská – Václavské náměstí – Hlavní nádraží – Flora – Želivského – Vozovna Strašnice – Černokostelecká – Depo Hostivař – Ústřední dílny Dopravního podniku.

Linka číslo 6 je nově vedena v trase Kubánské náměstí – Koh-i-noor – Otakarova – Bruselská – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice – Maniny – Palmovka.

Linka číslo 12 je nově vedena v trase Sídliště Barrandov – Lihovar – Smíchovské nádraží – Anděl – Újezd – Malostranská – Letenské náměstí – Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická – Nádraží Holešovice – Výstaviště Holešovice.

Linka číslo 14* je nově vedena v trase Spořilov – Michelská – Náměstí Bratří Synků – Albertov – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Těšnov – Vltavská – Maniny – Palmovka – Nádraží Vysočany/Vysočanská.

Linka číslo 18 je nově vedena v trase Nádraží Podbaba – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Staroměstská – Národní třída – Karlovo náměstí – Albertov – Náměstí Bratří Synků – Pražského povstání – Vozovna Pankrác.

Linka číslo 20 je nově vedena v trase Divoká Šárka – Nádraží Veleslavín – Bořislavka – Dejvická – Vítězné náměstí – Hradčanská – Malostranská – Újezd – Anděl – Smíchovské nádraží – Lihovar – Sídliště Barrandov.

Linka číslo 24 je v provozu pouze v pracovní dny od 6.00 hodin do 20.00 hodin, a to ve změněné trase Kubánské náměstí – Koh-i-noor – Otakarova – Albertov – Karlovo náměstí – Lazarská – Václavské náměstí – Masarykovo nádraží – Florenc – Křižíkova – Invalidovna – Palmovka – Bulovka – Kobylisy/ Březiněveská.

Linka číslo 25 je nově vedena v trase Bílá Hora – Vypich – Malovanka – Hládkov – Hradčanská – Letenské náměstí – Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Maniny – Palmovka – Nádraží Libeň – Hloubětín – Lehovec.

*   Z důvodu dlouhodobé výluky v Nuselské ulici je linka od 28. srpna 2016 ve směru z centra ukončena v zastávce Náměstí Bratří Synků.

**  Z důvodu dlouhodobé výluky v Nuselské ulici je linka od 28. srpna 2016 ve směru z centra ukončena v obratišti Zvonařka.

Autobusy

Nová linka 130 propojí Barrandov a Zličín

Od 28. 8. 2016 dochází současně se zahájením nového školního roku k trvalé změně autobusových linek v oblasti Barrandova a Jihozápadního Města. Zavádí se nová autobusová linka 130 v trase Chaplinovo náměstí – Slivenec – Řeporyjské náměstí – Stodůlky – Bavorská – Zličín a původní linka 230 se zkracuje do trasy Filmové ateliéry – Chaplinovo náměstí – Klukovice – Slivenec – Holyně.
Nová linka 130, která v úseku na Jihozápadní Město nahradí současnou linku 230, je vedena z Řeporyjí namísto k metru B Luka nově na Stodůlky, a dále ulicí Sárská kolem obchodního centra Globus až na Zličín. Tímto opatřením vzniká dosud nerealizované spojení přímou autobusovou linkou Barrandova, Slivence a Řeporyjí s obchodními centry na Zličíně. Novinka přináší rovněž výrazné zrychlení cestovních dob Barrandova a Slivence s Jihozápadním Městem a dalších cílů.

Nová linka 130 bude jezdit pouze ve špičkách pracovních dnů v intervalu 30 minut. Na zkrácené lince 230 budou provozovány všechny spoje v celé trase, a to v intervalech 30 minut ve špičkách pracovních dnů a 60 minut v ostatních obdobích. Díky této změně bude zpřehledněno linkové vedení autobusů v oblasti Barrandova.

Významným přínosem dopravního opatření je rovněž posílení dopravní obsluhy městské části Praha-Slivenec, v ranní přepravní špičce pracovního dne od 6 do 9 hod. pojedou vždy dva spoje navíc, tj. zkrácení souhrnného intervalu ze současných 6,5–10 min. na 5,5–7,5 min., v odpolední špičce dojde ke zkrácení souhrnného intervalu z 10 na 7,5 min.

S ohledem na nutnost zachování stávající finančních prostředků na provoz linek je možné navržené posílení Slivence realizovat pouze za předpokladu omezení nabídky v úseku, kde současná nabídka neodpovídá reálné poptávce, a tím je úsek z Chaplinova náměstí na Filmové ateliéry. Omezení provozu se netýká špiček pracovních dní, v nichž je zachován současný interval 30 min. Dopoledne, večer a o víkendu je interval prodloužen z dnešních 30 na 60 min. Rozdělení linky 230 na dvě samostatné linky 130 a 230 je v neposlední řadě také přípravou na plánovanou dlouhodobou rekonstrukci ulice U Náhonu, při níž by při existenci jediné linky nebylo možné realizovat vhodné výlukové opatření. Buď by musela Holyně zůstat zcela bez obsluhy autobusovou linkou, nebo by při výluce muselo zaniknout spojení ze Slivence na Jihozápadní Město. Tímto trvalým opatřením zmíněnému riziku předcházíme.

 

tram0

Zdroj – http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/trvale-zmeny-pid-od-28-srpna-2016/