17 °C
13. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Na Barrandovských terasách zmizí…

Na Barrandovských terasách zmizí jen zbytky baru Trilobit, říká architekt

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Barrandovské terasy dostávají jasné obrysy. Stavba nových budov začne na konci roku. Pokud vše půjde podle představ investora, tak se komplex teras otevře za tři roky. Dlouho očekávaná rekonstrukce tak už začíná dostávat jasnou podobu. Novou tvář dá terasám i architekt Ladislav Kuba.

 

Objekt chátrá už více než deset let. Proč se věci rozhýbaly až nyní?
To je spíše otázka nainvestora, souvisí to ale se situací na trhu ubytovacích zařízení v Praze.


Co se zboří a co zůstane zachováno?
Vznikne v místě hotel, jak se původně plánovalo?
V současné době připravujeme projekt pouze na dostavbu jižní části Barrandovskýchteras. Zde vznikne dům s apartmány. Dále se v první fázi bude rekonstruovat objekt restaurace. Zda dojde i ke stavbě hotelu v severní části, není zatím úplně jisté.

Zachováme budovu restaurace Maxe Urbana. Bourací práce se budou týkat pouze pozůstatků baru Trilobit. Změní se i jižní část teras, zde umístíme úplně novou budovu. Celý záměr byl s památkáři důkladně konzultován. A to jak při zpracování projektu pro územní, tak i stavebnířízení. Podmínky, které si památkový ústav při stavebním řízení kladl, stále platí.

Zdroj:http://praha.idnes.cz/na-barrandovskych-terasach-zbouraji-jen-zbytky-baru-trilobit-p6d-/metro.aspx?c=A160607_184052_praha-metro_jsk