21.1 °C
20. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Lékárna na Barrandově zůstává…

Lékárna na Barrandově zůstává nadále zavřená

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Lékárna v Poliklinice Barrandov dne 18. 11. 2015 otevřena nebyla. Další termín otevření je  27. listopadu 2015.

Děkujeme našemu čtenáři, panu Myslivečkovi za informování o aktuální situaci a uveřejňujeme text a fotografie, které nám poslal.

 

 

Lékárna umístěná v Poliklinice Barrandov zůstává i nadále zavřená. Původní termín obnovení provozu 18. listopadu, který přislíbila více než 40 tisícům obyvatel nejlidnatější lokality na území hlavního města městská část Praha 5, se nepodařilo dodržet. Podle zjištění na místě je objekt vyklizen a rekonstrukce neprobíhá. Prostory lukrativní lékárny umístěně v barrandovské Poliklinice zejí prázdnotou. Ze stropu visí obnažené kabely, po zemi se válejí zbytky nábytku po předchozím majiteli. Takový pohled se naskytl obyvatelům Barrandova, kteří si dle oznámení radnice na webu Prahy 5 přišli 18.listopadu vyzvednout své léky a zdravotní potřeby.

Novým nájemcem je firma Vaše lékárna s.r.o., jejímž jednatelem je Matěj Kemr, syn Pavla Kemra, spolustraníka starosty Prahy 5 Radka Klímy z TOP 09. Firma v létě zvítězila ve výběrovém řízení na pronájem prostor poté, co původní nájemník dostal od radnice výpověď bez udání důvodu. Radní schválili novou smlouvu 30. září 2014, od té doby by měl nový nájemník platit měsíční nájemné ve výši 310.019 Kč.

Podle informací z obchodního rejstříku má však společnost Vaše lékárna s.r.o. základní jmění pouze ve výši 4000 Kč a provozuje pouze lékárnu ve Vodičkově ulici, která je ovšem ve ztrátě. Z čeho bude 19 letý jednatel Matěj Kemr platit vysoké nájemné a vybavení lékárny není jasné. Existují proto předpoklady, že se společnost pokusí smlouvu s radnicí přeprodat jinému zájemci, nebo požádá Prahu 5 o snížení nájemného v důsledku investic do vybavení prostor.

„Podle našeho názoru provozovat lékárnu za podmínek vítězné nabídky není ekonomicky reálné a objevují se údajně spekulace, že vítězná společnost Vaše Lékárna s. r. o. tuto lékárnu provozovat možná nehodlá a získanou nájemní smlouvu se chystá ‘prodat‘,“ sdělil Miroslav Kazda, místopředseda představenstva druhého největšího řetězce lékáren v ČR.

Radní Viktor Čahoj v odpovědích na dotazy ohledně průběhu výběrového řízení vyzdvihoval právě výši nájmu, který bude radnice od firmy Vaše lékárna s.r.o. vybírat. „Není důvod mít obavy o chod lékárny s výměnou provozovatele,“ uvedl radní Čahoj na dotazy obyvatel, zda výměna provozovatele neohrozí provoz. Lékárna ale zeje prázdnotou. Společnost BENU, která provozuje lékárny po celé zemi potvrdila, že její nabídka nájemného činila zhruba 185.000 korun měsíčně. Tendru se zúčastnil i Dr. Max, největší řetězec lékáren v ČR, jehož nabídka dle vyjádření mluvčího Michala Petrova byla zhruba o 45.000 Kč nižší než vítězný návrh.

Přitom podle odborníků na farmacii mohou nové náklady provozovatele před spuštěním v součtu činit až 4 miliony korun, aniž by lékárna vydělala jedinou korunu zisku.

Pro začínající firmu jsou náklady v očekávané výši nereálné a pravděpodobně jsou důvodem, proč se lékárna ve slíbeném termínu 18. 11. 2015 neotevřela.

 

 

Vyjádření městské části k posunutí termínu otevření lékárny naleznete zde –

http://www.praha5.cz/cs/dokument/urad/211175-lekarna-na-barrandove-docasne-uzavrena-provoz-bude-obnoven-do-konce-listopadu

Provoz lékárny v objektu Polikliniky Barrandov je od 27. října 2015 dočasně přerušen z důvodu změny nájemce.

Podle informací od současného provozovatele je vzhledem k nepředvídaným technickým okolnostem obnovení provozu plánováno nejpozději do konce listopadu. Do té doby doporučujeme obyvatelům sídliště Barrandov využít služeb jiných lékáren, nejbližší se nachází na Tilleho náměstí.

Za případné komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení!

 

 

lékárna 2lékárna 1