5.6 °C
23. 4. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Dobrodružství malých Prokopáčků

Dobrodružství malých Prokopáčků

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

V Lesním dětském klubu Prokopáček zažíváme od začátku školního roku mnoho dobrodružství a jelikož byly nedávno jarní prázdniny, naskytla se nám skvělá příležitost k tomu, abychom se na chvilku zastavili a zavzpomínali si na skvělé zážitky, které již máme za sebou. Rádi bychom se s Vámi, milí čtenáři, o ně podělili.

Září nás tento rok překvapilo svými deštivými dny, což nám vůbec nebránilo v tom, abychom se po letních prázdninách vydali prozkoumat louky a lesy Prokopského údolí.
Vybaveni holínkami a pršiplášti jsme se vypravili obdivovat plody pozdního léta, a to všemi našimi smysly – ochutnávali jsme divoká jablíčka a šípky, vnímali krásnou vůni a barvy kytiček i dozlatova se barvících listů stromů. Děti si ze všeho nejvíce užily louže – skákání do louží je totiž ta pravá legrace!

Příchod podzimu jsme oslavili Michaelskou slavností, během které jsme z Prokopského údolí vyhnali draka, a hlavně jsme se naučili čelit svým strachům. Pěstovali jsme v sobě svou odvahu a zapalovali vnitřní světlo, které jsme si pak v sobě uchovávali během celé zimy.
V říjnu jsme otevřeli své brány novým i starým přátelům Prokopáčku, které jsme přivítali na Podzimním jarmarku. Návštěvnice a návštěvníci si mohli pochutnat na domácích dobrotách, zpestřit svůj šatník oblečením z našeho dobročinného bazárku, nebo si vyrobit krásnou podzimní lucerničku. A to vše za doprovodu živé hudby v podání naší talentované průvodkyně Barušky. Během podzimu jsme podnikli mnoho výprav i mimo Prokopské údolí – navštívili jsme zvířátka v nedaleké ZOO Chuchle, procvičili si své kutilské dovednosti v sousedské dílně DOK16, užili jsme si dobrodružnou plavbu na loďkách po rozbouřené Vltavě a seznámili se s úctyhodným životem krávy v interaktivním divadelním představení divadla Ponec.

S teplejší a světlejší částí roku jsme se rozloučili na slavnosti Samhain. Spolu s rodiči jsme si na naší zahrádce vychutnali magickou atmosféru při ohýnku, a společným lampiónovým průvodem jsme pak rozzářili Prokopské údolí, které v tom čase již začínalo být zahalené do ponuré listopadové mlhy a šera. Oheň nám posvítil, a hlavně nás zahřál, i těsně před vánočními prázdninami, kdy jsme se opět všichni potkali na naší zahrádce, abychom si rozdali
milé dárečky. Krásný dáreček nám dala především paní Zima, která nám tento rok dopřála skutečně bohatou sněhovou nadílku. Sáňky, klouzáky, sněhuláci a sněhové domečky pro skřítky – to jsou vzpomínky na letošní zimu v Prokopáčku.

Momentálně si v Prokopáčku užíváme nová jarní dobrodružství a pomalu se začínáme těšit na léto. Naše oblíbená louka v Prokopském údolí totiž rozhodně nezůstane přes léto prázdná. V červenci i srpnu nás čekají Letní týdny s bohatým programem. Na své si přijdou všichni dobrodruzi, tvořivci, turisté a hlavně všichni, kteří by s námi chtěli prozkoumat krásy Prokopského údolí. Letní týdny jsou totiž otevřeny i pro děti, které Prokopáček celoročně nenavštěvují. Pokud právě plánujete program pro Vaše dítka na léto, v některých letních týdnech je ještě pár posledních volných míst. Budeme se moc těšit na všechny malé dobrodruhy! Přijímáme také přihlášky na školní rok 2023/2024.
Pokud zvažujete, že by vaše dítko docházelo do našeho lesního klubu, napište nám na email  klubprokopacek@seznam.cz a my Vám rádi podáme více informací o tom, jak to u nás chodí. Můžete se také podívat na naše webové stránky www.prokopacek.cz na naši facebookovou stránku Lesní dětský klub Prokopáček a najdete nás také na Instagramu.