17.4 °C
24. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. DĚTSKÝ LESNÍ KLUB PROKOPÁČEK

DĚTSKÝ LESNÍ KLUB PROKOPÁČEK

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

DĚTSKÝ LESNÍ KLUB PROKOPÁČEK

LESNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA PROKOPÁČEK“

Kde nás najdete?

Najdete nás v příjemném prostředí Prokopského údolí, které se nachází v blízkosti Barandova a Hlubočep. Zázemí naší školky se nachází v bývalé nádražní budově bývalé zastávky „Nádraží Hlubočepy“.

Kdo jsme?

Jsme školka, která probíhá převážně v přírodě. Vycházíme z principů „Lesní pedagogiky“ a „Respektující výchovy“. Naše heslo zní : „Neexistuje špatné počasí, existuje jen špatně oblečené dítě.“

Co děláme?

Učíme děti mít rádi přírodu.

Vedeme k ekologickému smýšlení (učíme se jak se třídí odpad, uklízíme společně naše okolí, dozvídáme se jak se chovat v lese a jakým způsobem jednat se zvířátky a rostlinami).

Formou přirozených her a činností v přírodním prostředí si děti rozvíjí jemnou a hrubou motoriku.

Rozvíjíme s dětmi také schopnost přirozeného úžasu a fantazie, a to nejen pozorováním, ale také výtvarnými aktivitami, které jsou převážně založeny na práci s přírodním materiálem (dřevo, listy, květiny, hlína, voda).

Zabýváme se pozorováním a zkoumáním všech důležitých živlů: VODY, OHNĚ, VZDUCHU a PŮDY.

Na jaře sejeme semínka na naší nedaleké zahrádce a děkujeme půdě za to co pro nás znamená, v létě si užíváme vodních radovánek a příjemného stínu stromů, na podzim se radujeme z větru a pouštíme draky, v zimě se rádi ohřejeme příjemným teplem od ohně u kamen.

Pořádáme akce pro rodiče a děti, z nichž některé se staly pravidelnými (Rej masek při Masopustu, Čarodějnický rej, Velikonoční tvoření).

Nabízíme možnost jednoho dne návštěvy zdarma pro rodiče a dítě, abychom se mohli lépe poznat.

Umožňujeme alternativní stravování v případě diety vašeho dítěte.

Každé léto pořádáme letní příměstské tábory na různá témata, letos proběhly 4 a všechny jsme si moc užili. Tento rok jsme se toulali se skřítkem Prokopáčkem mezi bylinkami, tančili s vílami a skřítky stromů, objevovali kouzla přírodních barev a spolu s anglickým lektorem poznávali naše okolí také cizojazyčně.

Nabízíme možnost předání dětí také na Smíchovském nádraží, odkud se dopravujeme jednu zastávku vláčkem, což bývá velké dobrodružství.

Jak nás můžete kontaktovat?

Kontaktujte nás:

– na naší e-mailové adrese:

klubprokopacek@seznam.cz

na našich webových stránkách:

http://prokopacek.webnode.cz/

na facebooku Lesní Klub Prokopáček