22 °C
24. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. 6. ročník soutěže o…

6. ročník soutěže o nejlepšího sběrače lesních plodů!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email
 

Lesy hl. m. Prahy vyhlašují 6. ročník soutěže o nejlepšího sběrače lesních plodů!

Letos již pošesté odstartuje každoroční velké podzimní klání, v němž se pravidelně utkávají nejlepší sběrači lesních plodů ze škol a školek z celé Prahy. Stejně jako loni i letos změří síly nejlepší sběrači – jednotlivci, nejlepší sběračské kolektivy (třídy) a nakonec i nejlepší sběračské školy. V loňském roce žáci dohromady nasbírali skoro 4 tuny zásob. Soutěž, jejímiž největšími fanoušky jsou zvířata v pražských lesních zookoutcích, neboť právě v jejich žaludcích výsledek sběru pokaždé spolehlivě skončí, začíná 3. října a potrvá až do 25. listopadu.

Tentokrát budou mít sběrači za úkol sbírat žaludy a nově také šišky. Na žaludech, které děti nasbírají, si v zimě velmi rádi pochutnají obyvatelé pražských zookoutků, kteří se kvůli svému trvalému handicapu nemohou vrátit zpět do volné přírody. Šišky poslouží jako výplň části gabionových košů v oplocení nově zrekonstruovaného zookoutku Divoká zahrada Hostivař. Šišky zde budou mít nejen estetickou funkci, ale také záslužnou funkci „ubytovací“ – celý plot divoké zahrady totiž tvoří přírodniny umístěné v drátěných koších, jež zároveň fungují i jako hmyzí hotel pro nejrůznější druhy hmyzu. Žáci škol a školek tak budou moci přispět k výstavbě nového hostivařského zookoutku a na chvíli se proměnit v developery hotelů. Tedy přinejmenším těch hmyzích.

Co můžete vyhrát?

Nejlepší sběrač – jednotlivec vyhrává jedinečný program Ošetřovatelem zvířat na den v našem zookoutku v Malé Chuchli.

Nejlepší třídní sběračský kolektiv vyhrává program Noc v lese v zookoutku v Malé Chuchli (program zahrnuje noční hry, opékání špekáčků, přespání v lese a ranní komentovanou prohlídku zookoutku), anebo jiný program dle vlastního výběru.

Nejlepší školní sběračský kolektiv vyhrává pro svou školu projektový den z naší nabídky dle vlastního výběru.

Pravidla soutěže:

– soutěž probíhá od 3. 10. do 25. 11. 2016
– sbírají se pouze suché žaludy a šišky
– přihlášky do soutěže zasílejte na e-mail: swolova@lesy-praha.cz (uveďte telefonický a e-mailový kontakt na zodpovědnou osobu, soutěžní kategorii a adresu školy, případně třídu, jež se do soutěže zapojí)

Více informací se dozvíte na e-mailové adrese swolova@lesy-praha.cz nebo na telefonním čísle 778 716 582.

Zdroj:  https://www.facebook.com/LesyhlmPrahy/?hc_ref=NEWSFEED