5.2 °C
24. 4. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Kultura
  4. /
  5. Dětský koutek ANITA

Dětský koutek ANITA

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Dětský koutek ANITA je v provozu již od roku 1996. Do června roku 2008 působil na sídlišti Barrandov Praha 5 v menších prostorách. Do této doby měl kapacitu pouze 10 až 15 dětí. Byl od začátku byl zaměřen na veškerý program a výchovu dětí, ze které vychází současná činnost soukromé školky. Vzhledem k velkému zájmu ze strany rodičů a dětí byly zajišťovány i další aktivity a to různé kroužky jako např. výtvarný kroužek, pohybový kroužek, hodiny flétny ad.
Veškerá činnost a práce s dětmi je zajištěna kvalifikovanými pracovníky pod dohledem provozovatelky paní Frýdové Stanislavy, která je profesionální učitelkou mateřské školy s dlouholetou praxí , kterou nabyla v mateřské škole a činností DK ANITA
Již několik let také školička ANITA pořádá řadu akcí, kterých se mohou účastnit i rodiče s dětmi. Jako např. oslavy Mikuláše, besídky a další kulturní akce. Již tradiční je červnový pobyt pro matky s dětmi u moře. Jedná se vždy o týdenní zájezd v kapacitě jednoho autobusu. V minulosti byl pobyt organizován na pobřeží moře v Chorvatsku a Itálii.
Školičkou ANITA je pořádán letní tábor a zimní pobyty pro děti na horách od 6 do 16 let, které mají mezi dětmi velkou oblibu. Letní tábor byl organizován několik let ve Sloupu v Čechách a poslední 3 ročníky proběhly v Západních Čechách u Mariánských Lázní. V současné době je organizován letní tábor v krásném prostředí Lužických hor v Jiřetíně pod Jedlovou. Tábor je veden v rodinném duchu v kapacitě do 60 dětí. Zimní pobyty jsou organizovány během jarních prázdnin v termínu Prahy 1 – 5 a to s kapacitou 50 dětí. Pobyt se pořádá v Jizerských horách v lyžařském areálu Severák.