26.9 °C
20. 7. 2024
 1. Úvod
 2. /
 3. Doprava
 4. /
 5. Začíná rekonstrukce Barrandovského mostu

Začíná rekonstrukce Barrandovského mostu

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

14. května 2022 začíná velká rekonstrukce Barrandovského mostu, již nyní však probíhají přípravné práce, které budou trvat do 6. května a přinášejí dopravní omezení.

V rámci přípravných prací budou vybudovány přejezdy mezi severní a jižní nosnou konstrukcí mostu na obou předpolích, které jsou nebytné pro samotnou rekonstrukci mostu.

Dopravní omezení do 6. května 2022:

– Ve směru od Prahy 5 na Prahu 4

 • před začátkem mostu – zábor levého jízdního pruhu
 • na konci mostu, na straně Prahy 4 – zábor levého jízdního pruhu na sjízdné rampě do ulice Modřanská a zábor pravého jízdního pruhu ve směru do ulice Jižní Spojka (směr Praha 10)

– Ve směru od Prahy 4 na Prahu 5:

 • na konci mostu, na straně Prahy 5 – zábor levého jízdního pruhu
Dopravní omezení od 29. dubna do 6. května 2022 - přípravné práce v rámci rekonstrukce Barrandovského mostu

Dále dojde v rámci celkové rekonstrukce Barrandovského mostu v termínu od 3. května do 31. srpna 2022 k uzavření cyklotrasy A1 a chodníku na jižní straně mostu:

 • Na straně Prahy 5 bude úplná uzavírka chodníku/cyklotrasy A1, EV4 v oblasti pod Barrandovským mostem – nájezdná rampa z ulice Strakonická na ulici Barrandovský most a dále na ulici Jižní Spojka a chodník vedoucím po jižní straně mostu směrem od Prahy 5 na Prahu 4. Objízdná trasa povede za uzavřený jízdní pás chodníku/cyklotrasy A1, EV4 v předmětném úseku ze směru od Lahovic směrem na Barrandovský most: (cyklotrasa A111, A12) ul. Podjezd – ul. Zbraslavská – Barrandovský most – severní strana chodníku Barrandovského mostu – Praha 4 (obdobně v opačném směru).
 • Na straně Prahy 4 bude úplná uzavírka chodníku od ulice Modřanská/cyklotrasy A1, EV4 v oblasti pod Barrandovským mostem – nájezdná rampa z ulice Strakonická na ulici Barrandovský most a dále na ulici Jižní Spojka a chodník vedoucím po jižní straně mostu směrem od Prahy 5 na Prahu 4. Objízdná trasa povede za uzavřený jízdní pás chodníku v předmětném úseku směrem od Prahy 4 na Prahu 5 – severní strana chodníku Barrandovského mostu – Praha 5 (obdobně v opačném směru).

Objízdná trasa pro cyklisty (a chodce) od 3. května do 31. srpna 2022

1. etapa celkové rekonstrukce Barrandovského mostu bude probíhat od 14. května (začne dopravní omezení, samotná rekonstrukce začne 16. května) do 2. září 2022 a zahrnuje opravu jižní poloviny jižního mostu.

V každém směru budou dva pruhy průběžné a jeden pruh odbočovací. Bude odstraněný mostní objekt, který tvoří součást Strakonické rampy a následně bude postaven most nový. Dále se zrekonstruuje horní část této rampy a vnější dva jízdní pruhy na mostě ve směru od Smíchova včetně dilatačního závěru na Barrandovské rampě a před sjezdem do Braníka. Bude opravena spodní část mostu nad Strakonickou ulicí. Bude sanována spodní část mostu nad železniční tratí.

Objízdná trasa 1. etapy: 

 • Počítá se s částečnou uzavírkou. Provoz třemi jízdními pruhy v každém směru bude zachován. Vjezd z ulice Strakonická na Barrandovský most ve směru Braník bude převeden na objízdnou trasu D0 – Pražský okruh, dále na ulici K Barrandovu a na D0 – Pražský okruh a směr D1.
 • Strakonická ulice bude od Strakonické rampy za most průjezdná pouze levým jízdním pruhem a rovněž bude omezený provoz na přilehlé komunikaci mezi opěrou Barrandovské rampy, kolejemi a cyklostezkou podél Vltavy.

Dopravně inženýrské opatření (DIO) pro tuto etapu viz obrázky:

1. etapa rekonstrukce Barrandovského mostu 14. května - 2. září 2022 1. etapa rekonstrukce Barrandovského mostu 14. května - 2. září 2022

Speciální vydání Barrandovský most (pdf, 4,09 MB)
Odkaz na stránky o rekonstrukci mostu

Zdroj: https://m.praha16.eu/zacina-rekonstrukce-barrandovskeho-mostu.html