28.1 °C
20. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuálně
  4. /
  5. Nové bydlení na Slivenci…

Nové bydlení na Slivenci pro aktivní seniory

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Klidné a důstojné stáří v bezpečí, s kvalitním zázemím a ohledem na samostatnost a soukromí – to je nový projekt bydlení pro seniory v areálu SeneCura SeniorCentra Slivenec. Zájemci z řad soběstačných seniorů si tak mohou ve sliveneckém domově pronajmout byt o velikosti 1+kk nebo 2+kk.

„U schopných a vitálních seniorů je téma určité autonomie tím, čeho si na sobě váží a nechtějí se vzdát toho, na co jsou hrdí. My tuto hrdost podporujeme a jsme rádi, že právě takoví senioři chtějí využít možnosti seniorského bydlení, kterou jsme v létě nabídli v našem SeniorCentru Slivenec,“ popisuje myšlenku projektu seniorského bydlení ředitel sliveneckého domova Mgr. Lukáš Stárek Ph.D., MBA.

V SeneCura SeniorCentru Slivenec je připraveno k pronájmu sedm apartmánů o dispozicích 1+kk a 2+kk. Jsou vkusně a účelně zařízené, mají polohovatelná lůžka, novou kuchyňskou linku, prostornou koupelnu a velká okna s výhledem do zahrady. Všechny bytové jednotky jsou plně bezbariérové, využívat je mohou jednotlivci i páry.

Cílem seniorského bydlení na Slivenci je propojení soukromí a sociální interakce. Byt představuje pro nájemce potřebný klid a soukromí, společenská místnost je zase centrem pro setkávání. Senioři tak mohou využívat jejích prostor s knihovnou ke vzájemné komunikaci, posezení nad kávou či čajem, hraní her nebo čtení.

Noví obyvatelé se také mohou účastnit pestrého volnočasového a společenského programu sliveneckého SeniorCentra. Další výhodou je možnost zajištění zdravotní péče praktického lékaře nebo kvalitních obědů v jídelně domova. Volný čas si mohou užívat i v prostorné zahradě, se kterou sousedí hřiště dětské skupiny Hvězdička, jež je součástí areálu. Přirozeně tak zde dochází k mezigeneračnímu propojování mezi seniory a nejmladší generací, které je přínosné pro obě strany.

„Věříme, že náš inovativní přístup a zároveň i příklad, jak lze zodpovědně a důstojně přistupovat k řešení problematiky seniorského bydlení, se stane inspirací nejen pro různé organizace, ale primárně pro samotné obce či městské části,“ dodává Lukáš Stárek.