3.6 °C
19. 4. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuálně
  4. /
  5. Na pražském Barrandově hoří…

Na pražském Barrandově hoří obří filmové kulisy, policie uzavřela benzinku

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Barrandovské filmové kulisy zachvátil požár | (0:39) | video: iDNES.cz

„Hoří kulisy v ateliérech Barrandov na Kříženeckého náměstí. Oheň přeskočil i na okolní porost,“ řekla iDNES.cz mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Požár byl nahlášen v 17.21, na místo vyrazily dvě jednotky hasičů ze Smíchova a Radotína.

Po sedmé hodině večerní neměli hasiči oheň stále pod kontrolou. „Hasiči ochlazují i tlakové lahve, kvůli ohni byla uzavřena i nedaleká čerpací stanice pohonných hmot,“ potvrdila Adamcová.

Když hasiči zjistili rozsah ohně, přivolali si posily. Po šesté hodině hasilo už šest profesionálních jednotek i sbory dobrovolných hasičů.

Hasičům vypomáhá také policie, která nasadila do boje se živlem vodní děla a zároveň hlídá prostor před nevítanými zvědavci, kteří se na plameny chtějí zblízka podívat. „Policie pomáhá hasičům nasazením vlastní techniky. Ve vzduchu by měl být i vrtulník,“ popsala zásah policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Na místě jsou už i kriminalisté, určit příčinu vzniku požáru je však podle Zoulové zatím předčasné a musí se vyčkat na expertízu hasičského inspektora.

Podle informačního serveru Ředitelství silnic a dálnic bude doprava v okolí požáru omezena až do půl jedenácté v noci. Přilehlé komunikace se budou v průběhu večera uzavírat podle vývoje situace.

Ateliéry na Barrandově patří k nejstarším a největším filmovým studiím v Evropě. Na počátku 30. let minulého století je založili bratři Miloš a Václav Havlovi. Ateliéry často využívají filmaři ze zahraničí, nejčastěji z USA, Británie, Francie či Německa.

Většinovým vlastníkem studia je v současnosti společnost Moravia Steel. Akciová společnost Barrandov Studio podle výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin loni znásobila zisk na téměř 43,5 milionu korun, o rok dřív vydělala zhruba 12,2 milionu. Výnosy loni firma meziročně zvýšila o víc než třetinu na 582,7 milionu korun. Studio zaměstnává zhruba 150 lidí a hospodaří s vlastním kapitálem za téměř 800 milionů Kč.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/pozar-barrandov-kulisy-ateliery-do7-/domaci.aspx?c=A160826_181142_domaci_ane