25.9 °C
20. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuálně
  4. /
  5. Klienti SeneCura SeniorCentra Slivenec…

Klienti SeneCura SeniorCentra Slivenec si užívají večeři jako v luxusní restauraci

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Slavnostní večeři se svými blízkými jako v té nejlepší restauraci si mohli užít i letos zkraje roku senioři ze sliveneckého SeniorCentra. Domovy pro seniory SeneCura totiž každoročně pořádají „Večeři při svíčkách“, oblíbené posezení pro klienty a jejich rodiny s gastronomickým zážitkem. Smyslem tohoto programu je, aby klienti mohli opět zažít ten krásný pocit být hostiteli a pozvat na večeři své blízké i v situaci, kdy jim jejich zdravotní stav již neumožňuje jít do luxusní restaurace mimo domov.

„Pro naše klienty je častokrát návštěva restaurace a možnost rodinné večeře velmi obtížná či dokonce nemožná. Proto jim chceme alespoň jednou ročně dopřát atmosféru luxusní restaurace s obsluhou a několikachodové menu přímo v prostorech SeniorCentra. Naši klienti si tak s rodinou a přáteli vychutnají výtečné jídlo a prožijí nezapomenutelné chvíle ze společného setkání s lidmi, které mají rádi. Zkrátka si užijí radosti života,“ vysvětluje Lukáš Stárek, ředitel SeneCura SeniorCentra Slivenec.

Únorovou Večeři při svíčkách si vychutnala i klientka domova Marie Navrátilová: „Jídlo bylo opravdu výtečné, kuchaři jsou tu bezva. Je mi 84 let, ale na jídlo si pořád potrpím, hlavně na polévky, a ty tady umí pan kuchař udělat opravdu vynikající. Večeře při svíčkách se mi moc líbí, je to něco výjimečného.“

Šéfkuchař SeniorCentra Slivenec Zdeněk Šula a jeho tým si pro Večeře při svíčkách připravili lahodné pokrmy. „Menu jsme ladili do zimního období, aby bylo výživné, a hlavně aby si všichni pochutnali. Na slavností tabuli jsme podávali krémovou polévku z kořenové zeleniny, jako hlavní chod pečenou jelení kýtu s omáčkou z lesního ovoce a bramborovo-dýňovým pyré a sladkou tečku v podobě čokoládového fondánu s vanilkovou omáčkou,“ popisuje Zdeněk Šula.

Obyvatelům domova se personál snaží i v novém roce co nejvíce přiblížit předchozí život a aktivizovat je prostřednictvím oblíbených činností. V jarních měsících proběhnou aktivity spojené s vítáním jara, Velikonocemi, na konci dubna tradiční opékání špekáčků při pálení čarodějnic a také Den otevřených dveří. Na konci léta se opět uskuteční oblíbená Zahradní slavnost plná veselí a bohatého programu. Během celého roku budou probíhat společenské a kulturní události, dostupné i návštěvníkům z řady veřejnosti, a také si každý z klientů užije své roční přání, tedy splnění touhy nebo snu, na který se může těšit. Veškeré aktivity domova jsou pravidelně aktualizovány na webu SeniorCentra Slivenec.

SeneCura SeniorCentrum Slivenec v Praze nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Svým klientům zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče zde naleznete širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit. Cílem SeniorCenter SeneCura je stát se komunitními centry v daných lokalitách a maximálně podporovat a rozvíjet soužití klientů, jejich příbuzných, zaměstnanců SeneCura, dobrovolníků a veřejných orgánů.

 

Kontakt: 4JAN PR, Jana Barčáková, tel.: 603 820 382, jana.barcakova@4jan.cz