26.5 °C
20. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Akce
  4. /
  5. Výstava Tři bratři na…

Výstava Tři bratři na Barrandově

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email
Už během natáčení Tří bratrů se Barrandov Studio společně s režisérem Janem Svěrákem dohodli vytvořit ke snímku výstavu a poodhalit divákům zákulisí jeho vzniku.

Uvidíte zde originální kostýmy Simony Rybákové, které vznikaly v barrandovských dílnách, filmové dekorace i rekvizity, zkrátka to, co by za normálních okolností zůstalo ležet ve skladech nebo se rozpůjčovalo na další projekty. Výstava ale představí i velkoformátové fotografie z filmu a v doprovodné paneláži se dočtete o tom, jak snímek vznikal.

Při koncipování expozice byl cíl kladen na to, aby si návštěvník, který se ocitne uprostřed filmových dekorací, mohl filmové výtvarnictví doopravdy „osahat“. Snahou realizátorů bylo zprostředkovat návštěvníkům co nejautentičtější zážitek. A tak architekt Jindřich Kočí s využitím původních filmových návrhů Jana Vlasáka vytvořil v prostorách Barrandov Studia prostředí filmové pohádky.

Hudební pohádka Tři bratři Jana a Zdeňka Svěrákových (v kinech od 14. srpna 2014) propojuje poutavým způsobem známé příběhy Červená Karkulka, Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Na její realizaci se podílelo i Barrandov Studio, ateliéry, kde má filmová pohádka svou tradici. Právě zde se natáčely klasické české pohádky jako například Tři oříšky pro Popelku nebo Pan Tau.

Návštěvníci mohou vidět to, co by za normálních okolností zůstalo ležet ve skladech nebo se rozpůjčovalo na další projekty. Jen na kostýmech strávili barrandovští krejčí 900 hodin práce.

Expozice bude v novém výstavním prostoru Barrandov Studia (Kříženeckého náměstí 322/5, Praha 5) otevřena od 11. září do konce roku 2014.

Více informací (vstupné, doba otevření apod. najdete zde – http://www.barrandov.cz/verejnost/tri-bratri/