19.2 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Radotínský masopust 2018

Radotínský masopust 2018

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

MASOPUSTNÍ VESELÍ PŘIVÍTÁ HORYMÍRA

Loňského roku obnovená tradice masopustu v Radotíně bude mít pokračování. A nejen to! Příslovečnou „perličkou na dortu“ bude slavnostní příjezd slavného a radotínským občanům již důvěrně známého reka, bájného Horymíra. Vše se odehraje na místě posvěceném tradicí, tedy na náměstí sv. Petra a Pavla, a to v sobotu 3. března od 11 hodin. 

Protože Horymírova sváteční jízda mění každým rokem směr, vyrazí vojvoda tentokráte v ranních hodinách z Neumětel, aby před radotínskou veřejnost dorazil zhruba ve 4 hodinyodpoledne. V této souvislosti může někoho napadnout otázka: A co tam budeme od 11 do té doby dělat?!? Přátelé, nebojte se! Nudit se rozhodně nebudete!

Zachováme se tentokrát sice trochu tajemně, ale prozradit můžeme, že o nejrůznější taškařice, parádní muziku, rozličná vystoupení, průvody masek a skvělé jídlo a pití rozhodně nebude nouze. Po příjezdu Horymíra a jeho ekipy bude pochopitelně následovat přivítání váženého hosta zástupci radotínské radnice včetně státnických projevů a slavnostního přípitku a dále pak již naprosto nezbytná fanfára, která zahájí v Radotíně a okolí jezdeckou sezónu 2018.