22.8 °C
20. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Pátý hlubočepský masopust

Pátý hlubočepský masopust

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Zdroj : prokopovo.cz

Milé maškary, strašidla a příšery, co šmejdí, již pátý hlubočepský masopust bude 7. února 2015. Maškarní průvod vyrazí z nádraží Praha-Hlubočepy o půl druhé odpoledne. Přespolní se mohou i letos na místo dostat speciálně vypraveným motorovým vlakem, který vyjíždí ze Smíchovského nádraží směr Beroun ve 13.25 (Os 19908). Veselé masky projdou chráněným územím Prokopského údolí, které čeká neveselá developerská zástavba. Opulentní hody, volba krále masopustu a hudba s tanečním rejem čekají na účastníky v sále hlubočepské Besední restaurace, Slivenecká ulice č. 7, kam masopustní průvod dorazí kolem 16.00. V místním společenském sálu a přilehlé zahradě proběhne samotný vrchol fašanku: dětská veselice, tombola, vyhlášení krále masopustu a taneční rej za doprovodu originální jazz-funky kapely Vrtule 1, latinskoamerických rytmů kapely Soul Collection a ve 21.00 nastoupí na scénu legendární DJ Růžový partner. V salonku bude opět k dispozici fotografický ateliér Photon.
Hlubočepský masopust patří největším bubákům i nejmenším strašidýlkům, proto zůstane sál až do deváté večer nekuřácký. Přijďte si užít postupně mizejícího kouzla starých Hlubočep!
Tento rok poprvé může být polovina nákladů masopustu řešena formou tzv. crowdfundingu. Za vstupenky, pochoutky, tombolu, portrétová fota a další úžasné odměny může Hlubočepský rej podpořit každý z vás! Podrobnosti najdete na stránkách Startovače.