20.1 °C
24. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Akce
  4. /
  5. Paleontologická exkurze Barrandov –…

Paleontologická exkurze Barrandov – Velká Chuchle

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Praha je sice rušné velkoměsto, ale najdete zde také překvapivě mnoho přírodních zajímavostí. Patří k nim i bohatá naleziště zkamenělin na jihozápadě metropole. Prozkoumejte je s našimi vědci!

Korespondenční geologický seminář Kamenožrout zve všechny mladé fanoušky geologie a paleontologie na exkurzi do pražských čtvrtí Barrandov a Velká Chuchle.

Navštívíte známé i neznámé paleontologické lokality, kde se hojně nacházejí hlavně prvohorní živočichové graptoliti. Šikovní hledači mohou objevit také trilobity, schránky mušlovitých měkkýšů a hlavonožců nebo lilijice.

Procházka povede malebnou krajinou Barrandienu a bude zaměřena z větší části na sběr zkamenělin. Nebudou chybět ani zasvěcené informace o proslulé Barrandově skále a o současném výzkumu, který tu vědci provádějí zejména v oblasti paleontologie.

Sraz účastníků exkurze je v úterý 26. srpna 2014 v 7:30 hodin před budovou Přírodovědecké fakulty UK na adrese Albertov 6, Praha 2. Případně můžete dorazit v 8:00 na tramvajovou zastávku Hlubočepy.

Akce je určena zájemcům ve věku 12–19 let. Po předchozí dohodě se mohou zúčastnit i mladší děti, pokud mají opravdu velký zájem o přírodní vědy. Počítejte s tím, že během exkurze ujdete pěšky asi 6–8 kilometrů.

Podrobné informace najdete na internetových stránkách Kamenožrouta. Svou účast si prosím rezervujte do 24. srpna 2014 na e-mailu kamenozrout@natur.cuni.cz nebo na telefonu 722 017 476.

O geologickém semináři Kamenožrout, o jeho korespondenční soutěži, přednáškách, exkurzích a dalších aktivitách se více dozvíte na webu kamenozrout.cuni.cz nebo na Facebooku.