19.2 °C
20. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Labyrint štěstí – výstava…

Labyrint štěstí – výstava v Galerii Barrandov

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Název výstavy: Labyrint štěstí

Jméno autora : Hesham  Malik

Datum zač.výstavy: 10.9.2019

konec výstavy: 27.9

Otevír. hodiny- 15- 17 hod.

Datum, čas vernisáže: 10.9. od 10. hod. dopoledne

 

 

Hesham Malik je mezinárodně uznávaný výtvarník v oblasti současného moderního umění. Původem z Indie, v Kanadě vystudoval politologii, ale výtvarnému umění se však věnoval jako samouk od dětských let.  Je známý a sběrateli po celém světě oceňovaný především v oblasti figurativní abstrakce. Intenzivně procestoval většinu kontinentů světa a v jeho dílech s výrazně odráží antropologický aspekt studování subjektu a jeho kultury. Každé z jeho děl doprovází reálně zachycený příběh.

 

Téma výstavy v Galerii Barrandov nese název „Labyrint štěstí“. Výstavu zaměřil na to, aby podpořil děti a studenty k umělecké tvorbě. Umělec používá příběhy z mýtů, aby vysvětlil, jak obrazy vznikly. Výstavu tvoří dva elementy – obrazy spolu s jejich popisky. Popisy obrazů jsou velice zajímavé a pomohou žákům se lépe ponořit do příběhů spojených s obrazy. Současně se snaží povzbudit k dalšímu zkoumání a čtení o rozdílných kulturách a skrytém světě lidí a mýtů kolem nás. Heshamovo dílo vás vtáhne do prostředí různých kultur a jejich definicí života, štěstí a lásky.

Umělec dodává, že „skutečné umění spočívá v tom, jak vnímáme a definujeme život jako takový.“ O Heshamově umění bychom pak mohli říci, že čtení se tak stává stejně důležitým jako pozorování.

 

Zdroj: http://galeriebarrandov.cz