22.7 °C
22. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Akce
  4. /
  5. Jednodenní poutnický výlet po…

Jednodenní poutnický výlet po trase spojující kostely barrandovské farnosti

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

* kostel sv. Filipa a Jakuba (Na Zlíchově, Praha 5)

* kostel Narození Panny Marie (ul. V Lázních, Praha 5 – Malá Chuchle)

* kostel sv. Jana Nepomuckého (Chuchelský háj, Praha 5 – Velká Chuchle)

* kostel sv. Vavřince (Vavřinecká ul., Praha 5 – Jinonice)

* kostel sv. Filipa a Jakuba (Na Zlíchově, Praha 5)

Termín akce: neděle 18.5. 2014

Místo srazu: kostel sv. Filipa a Jakuba Na Zlíchově. K tomuto kostelu lze ideálně dojet tramvajemi č. 12, 14 a 20. Všechny jedou ze Smíchovského nádraží, vystupuje se na zastávce Zlíchov. Zastávka je přímo pod kostelem, dojít ke kostelu trvá asi 2 minuty.

Čas srazu:  jsou možné dva časy srazu. Jednak v 8,30 hod, v tuto dobu začíná ranní mše svatá a tento čas je nabízen těm poutníkům, kteří chtějí pouť zahájit bohoslužbou. Druhý čas je v 9,30 hod přímo u kostela.

Ukončení akce: opět na Zlíchově u kostela sv. Filipa a Jakuba v 18-19 hod. 

Cesta povede převážně lesními a polními cestami v terénu Malé a Velké Chuchle a Prokopského a Dalejského údolí. Celkem má trasa okolo 17 km. Kdo z poutníků by nechtěl jít trasu celou, může se účastnit pouze její části. Během cesty bude několik možností odpojit se a odebrat na spoje městské hromadné dopravy. Tyto možnosti budou v Malé Chuchli, ve Velké Chuchli, na sídlišti Barrandov, v Jinonicích a v Hlubočepích.

Do jednotlivých kostelů budeme mít umožněné vstupy a společným zpíváním v jejich prostorách navodíme sváteční atmosféru. Jmenované kostelíky mají každý svoji zajímavou historii, kterou se budeme snažit na naší cestě alespoň částečně účastníkům přiblížit, a to díky spolupráci se správou místní farnosti. Možnost předběžného seznámení se s historií kostelů nabízí stránky  www.CentrumBarrandov.cz.

Pro zachování jiskry čistoty, průzračnosti a pokory bude pro všechny účast zdarma. Pouze počítáme s laskavým přispěním na kostely, čímž poděkujeme farní správě za otevření kostelů, přiblížení historie a umožnění celé akce.

Písně, které si můžeme společně zazpívat:

Mocný Bože, při Kristovu – ze seriálu F.L.Věk, Čechy krásné, Čechy mé, Učiň mne Pane nástrojem, Bóh všemohúcí, Modlitba (Ulrich, Skácel), Lásko, Bože lásko, Modlitba pro Martu, Do mandorly, Ó pane náš, Teče voda teče, Chorál Svatý Václave, Široký hluboký ty vltavský tůně, Ta naše písnička česká, Ach synku, synku  a další už jsou na vás … každý může přinést vhodnou píseň. Zpívat budeme všichni společně, nikdo nemusí mít ze zpívání obavy. Kdo se na zpívání necítí vůbec, samozřejmě nemusí, je to zcela dobrovolné. Společné zpívání není v žádném případě zamýšleno jako ukázka pěveckého výkonu, ale půjde o uctění navštíveného místa, o navození pocitu sounáležitosti, o společné propojení pomocí lidových tónů a textů.

 

Informace: tel. 721 828 662