19.3 °C
20. 5. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Filmové výstavy na Barrandově…

Filmové výstavy na Barrandově – Sedmero krkavců, Amadeus a Popelka – prodlouženo do konce února

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Sedmero krkavců jako aktuální projekt

Přepracovaná a rozšířená interaktivní expozice střídá na Barrandově úspěšnou instalaci o hudební pohádce Tři bratři v prostoru nově pojmenovaném Filmpoint. Výstava postupuje dvěma směry. Část „proměnlivá“ bude postupně představovat některé ze současných či nedávných projektů Barrandov Studia. Nyní se představuje nová česko-slovenská pohádka Alice Nellis Sedmero Krkavců. Návštěvníci si budou moct prohlédnout výtvarné návrhy kostýmů i kostýmy samotné, rekvizity a fotografie z filmu a  přečíst si množství zajímavostí z natáčení. Děti se také například dozvědí, jak Bohdanka postupovala, když měla z kopřiv vyrobit tkaninu a ušít košile. Film je od 4. června v českých kinech.

Amadeus a Tři oříšky pro Popelku

Stálá část expozice Filmpoint mapuje historii ateliérů od samých počátků filmařiny na Barrandově po její současnost. Výběr dochovaných kostýmních a rekvizitních originálů z Formanova mistrovského Amadea a oblíbených Tří oříšků pro Popelku Václava Vorlíčka spojuje jméno kostýmního výtvarníka Theodora Pištěka ml. Vystavené originály doprovázejí fotografie, původní produkční dokumenty, ohlasy v dobovém tisku i vzpomínky účastníků natáčení. Tuto část výstavy doplňují dochované rekvizity také z dalších populárních českých filmů i televizních seriálů jako Dívka na koštěti, Návštěvníci nebo Létající Čestmír.

Aktuální výstavy jsou ve Filmpointu otevřeny od 6. června vždy o víkendu od 10.00 do 16.00. V týdnu se mohou na prohlídku objednat skupiny na e-mailové adrese filmpoint@barrandov.cz.

 

Adresa:

Barrandov Studio a.s.

Kříženeckého nám. 322/5
152 00 Praha 5

Telefon:

+420 267 072 140

Email:

filmpoint@barrandov.cz

Web:

www.barrandov.cz

GPS:

50,030695 14,391245

 

Otevírací doba:

PRO VEŘEJNOST – jednotlivce i skupiny:  Víkendy 10 – 16h.

PRO OBJEDNANÉ SKUPINY: Pondělí – pátek 10 – 16h. 

Zdroj: http://www.akce.cz/akce/467068/filmove-vystavy-na-barrandove-sedmero-krkavcu-amadeus-a-popelka