27.6 °C
20. 7. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Zábava a volný čas
  4. /
  5. Eva Vejražková – OBRAZY…

Eva Vejražková – OBRAZY A OBRÁZKY – vernisáž výstavy

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Výstava potrvá od 13. září do 31. října 2018
po–pá od 15 do 17 hodin v Galerii Barrandov  – FZŠ a MŠ Barrandov II při PedF UK, V Remízku 7/919, Praha 5 – Hlubočepy

Zveme vás na vernisáž dne 13. září 2018 od 18:00

 

Akademická malířka a grafička Eva Vejražková žije a pracuje v Praze 5 – Jinonicích.
Kromě olejomalby se věnuje speciální technice – vrstvenému akvarelu.
Touto technikou tvoří velkoformátové obrazy rostlin, snových krajin a tváří. Hlavním tvořícím prvkem je zde barva. Jemné závoje, transparentní lazury barev, jsou vrstvené přes sebe na ploše papíru, prolínají se mezi sebou, vznikají nové barevné tóny, aniž by jimi přestalo prostupovat světlo. Hlavním úsilím autorky v malbě bylo vždy „rozsvícení barvy“ a tato časově náročná technika její snaze
vyhovuje a podporuje ji.
S vrstveným akvarelem se seznámila v prostředí waldorfského školství, kde začala později pedagogicky působit. Stále je lektorkou metodiky výtvarné výchovy a vyučuje také vrstvený akvarel v kurzu pro dospělé.
Zkušenosti z výtvarné spolupráce v Krátkém filmu a v soukromých studiích animovaného filmu a také téměř 20letá pedagogická činnost ve Výtvarném studiu v pro děti, které dodnes vede v Jinonicích, ovlivnila i její vlastní tvorbu. Na výstavě představí i práce inspirované „dětskou duší“, pohádkové motivy a ilustrace. Vrstvený akvarel je zde kombinován pastelem, akvarelovými pastelkami a temperou. Tyto obrázky by chtěly navodit náladu dětství, připomínají čas, kdy s čistým pohledem sledovala přírodu a snila nad její krásou.