17.7 °C
13. 6. 2024
  1. Úvod
  2. /
  3. Uncategorized
  4. /
  5. Zastupitelstvo nesouhlasí se stavbou…

Zastupitelstvo nesouhlasí se stavbou zahradní restaurace na Barrandově

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on email

Zastupitelé městské části Praha 5 na svém čtvrtečním zasedání podpořili přítomné občany a jednohlasně nesouhlasili se stavbou zahradní restaurace na pozemku č. 1044/1 na Barrandově. Současní členové Rady MČ P5 svým hlasováním na zastupitelstvu deklarovali vůli přehodnotit původní souhlasné stanovisko z listopadu 2013.

Obyvatelé Prahy 5 protestovali na jednání zastupitelstva městské části proti výstavbě restaurace na Barrandově, která má stát poblíž Lohniského ulice. Podle odpůrců stavby zničí zeleň a zhorší kvalitu života v oblasti. Restaurace pro sto hostů má dle projektu zabrat plochu zhruba 3000 m2.

Pozemek je v územním plánu veden jako městská zeleň, což umožňuje výstavbu zahradní restaurace. Podle zastupitelů prý ale reálně hrozí, že v případě povolení stavby její majitelé požádají o změnu na obytnou budovu.

Zastupitelé se proto rozhodli vyhovět požadavkům občanů a vyjádřili nesouhlas s umístěním zmiňované stavby na pozemku č. 1044/1 v katastrálním území Hlubočepy. Usnesení podpořili všichni přítomní zastupitelé, tedy i bývalí členové Rady MČ Praha 5, kteří na podzim hlasovali pro.

Převzato ze stránek Prahy 5 – http://www.praha5.cz/cs/dokument/urad/210386-zastupitelstvo-nesouhlasi-se-stavbou-zahradni-restaurace-na-barrandove